Naujienos

Kalėdinė muzikinė drama „Didysis šou meistras“ gimė kostiumuose

Jei tikrasis P. T. Barnumas – pusiau praplikęs, apkūnus ir stuomeningas cirko pradininkas – būtų šiandien gyvas, be abejonės apsidžiaugtų išgirdęs, jog įkvepiančioje kino juostoje „Didysis šou meistras“ (orig. „Greatest Showman“) jo vaidmuo atiteko ne kam kitam, o aktoriui Hugh Jackman.

Žiūrovų laimei, šis filmas yra tik paremtas tikrais įvykiais. Būtent todėl režisieriaus Michael Gracey nepaprastai graži ir optimistiška muzikinė drama, pasakojanti kaip gimė „šou verslas“, yra pateikiama teatrališkoje realybėje tarsi miuziklas.

Nepaisant fantastiškos muzikinės dalies, režisieriaus vizija tapo realybe tik pasakiškų kostiumų dėka. Romantiškos fantazijos jausmą ir išvaizdą, išlaikant tikroviškumą ir 1800-ųjų madą, sukūrė „Emmy“ apdovanojimą pelniusi dizainerė Ellen Mirojnick. Tyrinėdama XVIII a. ir XIX a. aprangą, E. Mirojnick per labai ribotą laikotarpį filmui „Didysis šou meistras“ paruošė kiek daugiau nei 800 kostiumų.

Svarbiausiu drabužiu, itin pastebimas ekrane, tapo aktoriaus Hugh Jackman dėvimas šviesaus raudono šilko ir vilnos švarkas su apipjaustytu sidabriniu piešiniu bei auksinėmis „B“ raidės sagomis.

Dizainerės E. Mirojnick teigimu, aktoriui Hugh Jackman pirmą kartą apvilkus šį klasikinio romantizmo švarką, P. T. Barnumo personažas tarsi atgimė, todėl drabužinėje buvo sunkiai tvardomos ašaros.

H. Jackman apie šį momentą svajojo jau senai – kostiumų, atrodančių tarsi iš tuometinio mados žurnalo, dizainas atliko svarbų vaidmenį projekte, kuris buvo kurtas septynerius ir nufilmuotas per vienerius metus. 

Kostiumai taip pat perteikia ir viena iš pagrindinių biografinės muzikinės dramos „Didysis šou meistras“ temų – švęsti tai, kas atrodo kitaip arba unikaliai.

Net trims „Auksinių gaublių“ apdovanojimams nominuotas miuziklas „Didysis šou meistras“, kinuose nuo gruodžio 22 d.