Naujienos

18-ASIS LENKŲ KINO FESTIVALIS

18-ASIS LENKŲ KINO FESTIVALIS

100% KINO – 100% LAISVĖS

 Spalio 2-14 dienomis penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Mažeikiuose, Šalčininkuose ir Ukmergėje vyks Lenkijos instituto Vilniuje rengiamas 18-asis Lenkų kino festivalis.

 Šių metų Lenkų kino festivalio šūkis -  „100% kino – 100% laisvės“ – simboliškai siejasi su Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiu. Per pastaruosius šimtą metų Lenkija išgyveno ir dinamišką plėtrą tarpukario laikotarpiu, ir gūdų dviejų totalitarinių režimų prievartos bei nusikaltimų laikotarpį II pasaulinio karo metais, kelis dešimtmečius laisvę gniuždžiusios komunistinės valdžios viešpatavimą, kovas už nepriklausomybę, ir galiausiai – laisvus rinkimus 1989-aisiais, sėkmingą politinę ir ūkio pertvarką. Visi šie įvykiai be abejo smarkiai veikė ir kultūrą, kinematografiją bei jų plėtrą.

 Šiandien džiaugiamės 100% kino ir 100% laisvės. Lenkų scenaristai, režisieriai, filmų kūrėjai turi kūrybos laisvę, gali ir privalo kalbėti apie problemas, temas, kurios prieš keliasdešimt metų buvo griežtai cenzūruojamos. Gali ir turi išmintingai kritikuoti lenkų tautines ydas, griauti stereotipus, juoktis iš silpnybių, kovoti su problemomis. Lenkų kino autorių kūrybiškumas ir išskirtiniai gebėjimai pelno kritikų ir žiūrovų simpatijas visame pasaulyje.

 18-asis Lenkų kino festivalis – tai beveik dvi savaitės išskirtinio kino – geriausių lenkų režisierių, scenaristų, aktorių ir jų sukurtų filmų. Małgorzata Szumowska, Kasia Adamik, Łukasz Palkowski, Kinga Dębska, Piotr Domalewski - tai tik kelios pavardės iš šių metų kino festivalio pagrindinės programos.  Kino ekranuose išvysime lenkų kino žvaigždes, tarp jų -  Andrzej Chyra, Dawid Ogrodnik, Piotr Adamczyk, Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Kinga Preis, Robert Więckiewicz.

 PAGRINDINĖ PROGRAMA

Pagrindinėje programoje pristatysime 11 naujausių ir verčiausių dėmesio lenkų filmų, tarp jų – Lenkijoje ir užsienyje apdovanojimus pelniusius Małgorzatos Szumowskos „Veidą“, Normano Leto „Fotoną“, Piotro Domalewskio „Tyli naktis“. Žiūrovų taip pat lauks Lenkijoje didelio populiarumo sulaukę filmai: Łukaszo Palkowskio biografinė drama „Geriausias“, Kingos Dębskos komedija „Planas B“, Krzysztofo Lango detektyvas „Miegok, širdele“.

 Programoje tradiciškai netrūks dėmesio istorijai. Lietuvos žiūrovai išvys Deniso Delić dramą „303 eskadrilė. Tikra istorija“, kurios premjera Lenkijoje įvyko vos prieš mėnesį. Filmas pasakoja apie lenkų lakūnus, didvyriškai kovojusius Britų karališkose oro pajėgose. Taip pat bus galima pamatyti Lenkijos ir Didžiosios Britanijos koprodukciją - jaudinantį Piotro Szkopiako filmą „Katynė. Paskutinis liudininkas“. Jaunųjų žiūrovų dėmesio lauks Martos Karwowskos „Maišalynė“. 

 SPECIALIOJI PROGRAMA „LAISVĖS KINAS“

Šių metų festivalio specialiojoje programoje bus galima pamatyti filmus, kurie jau tapo Europos kino klasika bei pelnė ne vieną kino apdovanojimą. Tai Andrzejaus Wajdos „Kanalas“ ir „Žmogus iš marmuro“, Mareko Piwowskio „Reisas“, Wojciecho Marczewskio „Pabėgimas iš Laisvės kino teatro“ bei Martos Dzido ir Piotro Śliwowskio „Solidarumas pagal moteris“. Šie darbai neprarado savo aktualumo, tapo įrodymu, kad kinas gali sukurti prasmingą dialogą su praeitimi.  Visuose juose pasakojama apie sunkius Lenkijos istorijos momentus, kas kelis dešimtmečius pasikartojančias kovas už laisvę ir nepriklausomybę - nuo II pasaulinio karo iki dešimtojo XX amžiaus dešimtmečio. Dauguma šių filmų buvo cenzūros uždrausti, nes gvildeno komunistinei valdžiai nepatogias temas.

FILMO „ČIA GYVENAMA APIE VILNIAUS HOSPISĄ PREMJERA

Lenkų kino festivalio metu įvyks iškilminga dokumentinio filmo „Čia gyvenama premjera. Kingos Dębskos juostoje pasakojama apie pirmąjį ir vienintelį Vilniuje veikiantį hospisą, kuriam vadovauja charizmatiškoji vienuolė lenkė Michaela Rak. Režisierė atskleidžia paliatyvios globos namų veiklos užkulisius, iš arčiau supažindina su pacientais ir darbuotojais. Filme parodoma, kaip hospiso idėja veikia realybėje ir – paradoksalu – daugiau pasakojama ne apie mirtį, o apie gyvenimą. Į premjerą atvyks filmo režisierė.

SVEČIAI

18-ojo Lenkų kino festivalio metu savo filmus pristatys Lietuvoje gerai pažįstama režisierė Kinga Dębska, filmo vaikams ir jaunimui „Maišalynė” autorė Marta Karwowska bei filmo „Solidarumas pagal moteris“ kūrėjai Marta Dzido i Piotr Śliwowski.

 ATIDARYMAS IR UŽDARYMAS

Iškilmingas 18-ojo Lenkų kino festivalio atidarymas vyks 2018 m. spalio 2 d. 18.30 val. kino teatre Multikino Vilniuje. Festivalį atidarys intriguojantis Normano Leto eksperimentinis filmas „Fotonas. Kvapą gniaužiančio filmo su Andrzejum Chyra pagrindiniame pasakotojo-mokslininko vaidmenyje neįmanoma priskirti kuriai nors vienai mums žinomai filmo kategorijai. Tai neįprastų vaizdų ir garsų serija, avangardinė impresija, audiovizualinis performansas. Tai filmas, atimantis žadą, žavintis ir bauginantis, dirginantis jausmus ir verčiantis susimąstyti. Filmas pelnė publikos prizą Tarptautiniame

Vroclavo kino festivalyje, apdovanotas Gdynės, Berlyno lenkų kino festivaliuose. Festivalio uždarymas ir Paweło Maślonos filmo „Panikos ataka“ specialusis seansas vyks 2018 m. spalio 10 d. Platesnis žiūrovų ratas filmą galės pamatyti 2019 metų kino festivalyje Kino pavasaris.

 18-ąjį Lenkų kino festivalį globoja Polski Instytut Sztuki Filmowej (Lenkų kino meno institutas). Festivalio rėmėjai: Orlen Lietuva, Stop Cafe, Lenkijos avialinijos LOT. Festivalis tęsia 100-osioms Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo metinėms paminėti skirtų renginių ciklą Niepodległa 2018.

 Festivalio partneriai: reklamos agentūra AllCaps, Adomo Mickevičiaus institutas (Instytut Adama Mickiewicza), Clear Channel Lietuva, Kino Pavasaris Distribution. Žiniasklaidos partneriai: LRT, 15min.lt, IQ, IQ Life, radijo stotis  Znad Wilii, XFM, interneto portalas zw.ltalfa.ltWilnoteka.ltBernardinai.ltlzinios.lt, Kinas, Lietuvos žinios, Literatūra ir menas. Festivalio filmai bus rodomi: Multikine, kc Pasaka, kc Skalvija, Kauno kc Romuva, Mažeikių kultūros centre, Šalčininkų kultūros centre ir Ukmergės kultūros centre.

 

Visa 18-ojo Lenkų kino festivalio programa: http://www.lenkukinas.lt.

 

18-asis lenkų kino festivalis. Maišalynė (Tarapaty)

18-asis lenkų kino festivalis. Maišalynė (Tarapaty)

Šeimai Nuotykių Amžiaus cenzas: N-7 83 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis. Fotonas (Photon)

18-asis lenkų kino festivalis. Fotonas (Photon)

Eksperimentinis Amžiaus cenzas: N-7 107 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis. Amokas (Amok)

18-asis lenkų kino festivalis. Amokas (Amok)

Psichologinis Trileris Detektyvas Amžiaus cenzas: N-16 108 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis. Geriausias (Najlepszy)

18-asis lenkų kino festivalis. Geriausias (Najlepszy)

Biografinis Drama Amžiaus cenzas: N-7 110 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis.  Čia gyvenama (Tu się żyje)

18-asis lenkų kino festivalis. Čia gyvenama (Tu się żyje)

Dokumentinis Amžiaus cenzas: N-7 49 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis. 303 eskadrilė. Tikra istorija (Dywizjon 303. Historia prawdziwa)

18-asis lenkų kino festivalis. 303 eskadrilė. Tikra istorija (Dywizjon 303. Historia prawdziwa)

Drama Karinis Amžiaus cenzas: N-13 115 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis. Laukinės rožės (Dzikie róże)

18-asis lenkų kino festivalis. Laukinės rožės (Dzikie róże)

Drama Amžiaus cenzas: N-16 93 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis.  Katynė. Paskutinis liudininkas (Katyń. Ostatni świadek)

18-asis lenkų kino festivalis. Katynė. Paskutinis liudininkas (Katyń. Ostatni świadek)

Istorinis Trileris Amžiaus cenzas: N-13 97 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis.  Miegok, širdele (Ach śpij kochanie)

18-asis lenkų kino festivalis. Miegok, širdele (Ach śpij kochanie)

Detektyvas Amžiaus cenzas: N-16 100 min

Sužinoti daugiau
18-asis lenkų kino festivalis.  Panikos  ataka (Atak paniki)

18-asis lenkų kino festivalis. Panikos ataka (Atak paniki)

Drama Komedija Amžiaus cenzas: N-13 100 min

Sužinoti daugiau
Komentarai

Rašyti komentarą 18-ASIS LENKŲ KINO FESTIVALIS

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.