Naujienos

V. Baumila apie „Oskarus“: tai lyg maža mano manija

Jau kovo 4-ąją, Lietuvos laiku iš sekmadienio į pirmadienį, holivudo elitas rinksis į jubiliejinius, 90-uosius „Oskarų” apdovanojimus. Pasaulinio garso žvaigždės Los Andžele žengs įspūdingu 274-ių metrų ilgio ir 10 metrų pločio raudonu kilimu, o ceremoniją stebės milijonai žiūrovų visame pasaulyje.

Nors įstabioji kino industrijos apdovanojimų ceremonija bus transliuojama net 225-iose šalyse, Lietuvoje tiesioginės apdovanojimų transliacijos neišvysime. Nepaisant to, mūsų šalyje netrūksta šios šventės gerbėjų, vienas iš jų – dainininkas ir aistringas kino gerbėjas Vaidas Baumila.

Atlikėjas teigia turįs savotišką „Oskarų“ teikimo ceremonijos tradiciją. „Kasmet keliuosi naktį stebėti šiuos apdovanojimus. Žiūriu daug kino filmų ir ypač domiuosi tomis kino juostomis, kurios pretenduoja tapti geriausiomis. Tai lyg maža mano manija. „Oskarų“ apdovanojimus smagu stebėti ne tik dėl statulėlių dalybų – apdovanojimus magiškais paverčia muzikiniai pasirodymai, šmaikštūs vedėjų pokštai“, - pasakoja atlikėjas.

Kino industrijos geriausiems bus išdalintos 24 „Oskarų“ statulėles. Tradiciškai laukiamiausios ir daugiausia dėmesio susilaukiančios yra geriausio aktoriaus, aktorės ir filmo nominacijos.

Geriausio aktoriaus kategorijoje atlikėjo V. Baumilos favoritas yra G. Oldmanas, kuris istorinėje dramoje „Tamsiausia valanda“ įkūnijo patį Vinstoną Čerčilį. Realiausiu pretendentu laimėti „Oskarą“ jį laiko ir lažybų bendrovės, jo šansai nugalėti šioje nominacijoje vertinami apytikriai 97 procentais. V. Baumilos nuomone, verčiausia pretendentė į geriausios aktorės titulą yra „Vandens formos“ žvaigždė Sally Hawkins. Vis dėlto, favorite šioje nominacijoje laikoma Frances McDormand, atlikusi įstabų pagrindinės aktorės vaidmenį filme „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ .

Vis tik, „Oskaruose“ pati laukiamiausia yra geriausio filmo nominacija. „Betsafe“ lažybų bendrovė prognozuoja, kad didžiausia tikimybė, jog šį apdovanojimą laimės filmas „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“. Filmo šansai pelnyti „Oskarą“ vertinami 56 procentais. Beje, sausį įvykusiuose „Auksinių gaublių“ apdovanojimuose, šis filmas tapo absoliučiu favoritu ir pelnė net 4-is Auksinius gaublius. Komiška drama pasakoja apie dukros netekusios motinos kovą su vangiais policijos atstovais. Tačiau V. Baumila geriausio filmo kategorijoje turi kitą favoritą. „Nors filmas Trys stendai prie Ebingo, Misūryje išties fantastiškas, mano asmeninės simpatijos atitenka Guillermo Del Toro filmui „Vandens forma“. Ši kino juosta man paliko didžiulį įspūdį, iš filmo išėjau atvėpusiu žandikauliu“, - įspūdžiais dalinasi dainininkas.

Nekyla net abejonių, jog ir šiemet prestižiniai JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimai sutviskės prabanga, o aukščiausio lygio aktoriai savo aprangai negailės tūkstančių dolerių. Skaičiuojama, jog visa „Oskarų“ ceremonija atsieis apie 44 milijonus dolerių, o Los Andželo miestui, kuriame ir vyksta iškilmingi apdovanojimai,Oskarai atneš apie 130 milijonų dolerių.

Visgi, nepaisant įspūdingų sumų, šių apdovanojimų reikšmė mažėja. 2017-aisiais apdovanojimus stebėjo apie 33 milijonai žiūrovų - tai mažiausias skaičius nuo 2008 metų. Apie pasikeitusius „Oskarus“ antrina ir V. Baumila: „Šių apdovanojimų veidas stipriai pasikeitė nuo auksinės 50-tųjų epochos, kai „Oskarai“ buvo labiau intelektualiai liaudžiai, saujom griebiančiai stiprų Europos kiną, o Holivudo produkcija buvo tik pavieniai pasispardymai.“

Šių metų „Oskaruose“ daugiausiai dėmesio susilauks Guillermo del Toro filmas „Vandens forma” – įvairiose kategorijose jis nominuotas net 13 kartų. 8 kartus nominuotas Christopherio Nolano šedevras „Diunkerkas“ bei kiek mažiau, 7 nominacijų, sulaukė Martino McDonagho filmas „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“.

Komentarai

Rašyti komentarą V. Baumila apie „Oskarus“: tai lyg maža mano manija

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.