Naujienos

Drama „Saliut-7“ – realūs specialieji efektai kosmose

Nuo penktadienio, lapkričio 10 dienos, kinuose pradedama rodyti įtempto siužeto kosminė drama „Saliut-7“, sukurta pagal realius įvykius 1985 m.

Orbitoje, iš kur planeta atrodo lyg vienas didelis žemėlapis, visokių dalykų nutinka – galima ne tik pajusti planetos gyvenimo pulsą, išvysti milžinišką nuostabią šiaurės pašvaistę, bet ir susidurti su kažkuo nepaaiškinamu. Tačiau, šiukštu, kitiems geriau apie tai neprasitarti... Labiausiai patyręs kosmonautas Vladimiras Fiodorovas psichologo sprendimu nušalinamas nuo skrydžių. Tačiau, nepaisant to, jis yra paskutinė šalies viltis svarbioje užduotyje – reikia surasti dingusią orbitoje kosminę stotį „Saliut-7“, o paskui rankiniu būdu prisišvartuoti prie neprognozuojamai besisukančios stoties. Niekas anksčiau to nėra daręs. Dar daugiau – buvo laikoma, kad tai neįmanoma. Su Fiodorovu skrenda jo draugas Viktoras Aliochinas, geriausias šalyje inžinierius, kuris ir sukūrė šią stotį.

Ilgai ieškoti neteko. Apledėjusią stotį, su sugadinta elektros energijos tiekimo sistema, du kosmonautai sugalvoja sušildyti saulės spinduliais. Bet jų resursai senka, o čia ir sveikata pašlijo. Fiodorovas, pasirodo, ne veltui buvo prižiūrimas psichologų – jis sudėtingo charakterio, o įpročiai egoistiški. Tačiau kai įtampa priartėja prie pavojingos ribos, du kosmonautai privalo žaibiškai spręsti gyvybiškai svarbius klausimus.

Įtraukiantis siužetas, kosmoso dėsniai ir pagrindinių herojų asmeninė drama prikausto žiūrovų dėmesį nuo pirmos iki paskutinės minutės. Puikūs aktoriai Vladimiras Vdovičenkovas („Leviatanas“, „Bumeris“) ir Pavelas Derevianko („Super Bobrovai“) sugebėjo įtikinamai atskleisti kosmonautų vyriškumą ir psichologinę stiprybę. Filme svarbias roles atliko Aleksandras Samoilenko, Vitalijus Chajevas ir Oksana Fandera. Kosmonautų žmonas suvaidino žiūrovų numylėtinės aktorės Marija Mironova („Sūpynės“) ir Liubovė Aksionova („Nakties sergėtojai“).

Filmo anonsas : 

Komentarai

Rašyti komentarą Drama „Saliut-7“ – realūs specialieji efektai kosmose

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.