Recenzijos

Slaptas augintinių gyvenimas 2 - recenzija

„Slaptas augintinių gyvenimas“ (angl. „The Secret Life of Pets“) buvo vienas pelningiausių 2016 m. filmų, todėl nieko keista, kad visai netrukus, tais pačiais metais, buvo paskelbta apie planuojamą šio filmo tęsinį. Ir štai, pagaliau sulaukėme filmo „Slaptas augintinių gyvenimas 2“ Lietuvos kino teatruose.

Pirmojoje filmo dalyje mes sužinojome, kad mūsų mylimi augintiniai mėgsta savaip leisti laisvą laiką, vos tik yra paliekami vieni namuose. Antroji filmo dalis mus sugrąžina pas jau pažįstamus herojus – Chloją, Djuką, Maksą, Snaigių, Gidžet ir kitus jau matytus bei naujus veikėjus. Filmas „Slaptas augintinių gyvenimas“ parodė istoriją, kurioje terjeras Maksas turėjo apsiprasti su gyvenimo pokyčiais – įbroliu Djuku ir štai tęsinyje sužinome, kad Makso laukia nauji vargai. Jo gyvenimą aukštyn kojom apverčia atsiradę tėviški instinktai, kada šuns šeimininkė Keitė susilaukia pirmagimio Liamo, kuriuo perdėtai rūpintis Maksas ir pradeda. Savo perdėtu rūpesčiu naujuoju šeimos nariu, šunelis iš streso įsivaro sau nervinį tiką, todėl paragintas draugų, Maksas ima mokytis atsipalaiduoti ir į Liamo priežiūrą žiūrėti paprasčiau. Tačiau jau netrukus jam ir kitiems gyvūnėliams tenka sujungti jėgas pavojingai užduočiai, kurios metu teks stoti į akistatą su didžiausiomis savo baimėmis. Pagalbon komandai skuba superherojumi tapęs triušelis Snaigius, žaismingoji kalytė Gidžet, tingoka katė Chloja ir gaujos naujokė – Ši Cu veislės kalytė Deizė, subūrusi visus bendram tikslui.

Visų pirma, svarbu paminėti, kad filmas „Slaptas augintinių gyvenimas 2“ susideda iš trijų skirtingų istorijų, kurios daugiau ar mažiau yra susijusios nuo pat pradžių. Ir tai yra geras dalykas. Gal kiek pavojingas kūrybinis sprendimas, tačiau šiame projekte jis įgyvendintas tiesiog idealiai. Trys skirtingos veikėjų grupės kuria savo istoriją, kuri galiausiai susijungia į vieną. Tai praturtina visą filmo siužeto pateikimą, kadangi čia nėra per daug ištęsiama viena istorija, kurią stebėti kartais netgi pabosta. Viena istorija apie Maksą ir jo bandymą tapti mažiau tėvišku, kitas pasakojimas apie tai, kaip Gidžet bando susigrąžinti jai saugoti patikėtą žaislą ir trečioji istorija apie Snaigių ir Deizę, kurie gelbsti į cirką patekusį tigrą. Visos trys istorijos labai smagios ir turiningos, tačiau Makso ir Snaigiaus istorijos kur kas labiau išsiskiria savo turiniu, kuris ne tik prajuokina, tačiau paskatina susimąstyti tiek jauną, tiek vyresnio amžiaus žiūrovą. Makso istorija pasakoja apie drąsą ir klaidų, iš kurių pasimokome, reikšmę. Kad kiekvienas skaudus nutikimas yra pamoka, kurios daugiau nekartosime. O štai Snaigiaus ir Deizės misija gan ryškiai atspindi šių dienų aktualijas – laukinių gyvūnų išnaudojimą cirkuose. Galbūt filmo kūrėjai nepritaria tokiai pramogai, todėl taip stipriai šaržuoja cirko prižiūrėtoją. Jis vaizduojamas kaip tikras tironas, siekiantis kankinančiais būdais išdresiruoti taikų tigrą. Toks siužeto vingis atrodo ganėtinai stiprus animaciniame filme, tačiau tai ir reikšmingas signalas, atliepiantis į šių dienų aktualijas.

Filme puikiai išpildyta ne tik istorijos linija, bet ir pati animacija. Kino kūrėjai tikrai pasistengė ir nepraleido smulkmenų, todėl buvo galima matyti net ir mažiausią pūkelį. Taip pat stipriai pasistengta su pačiu vaizdingumu – šiame filme netrūko akiai gražių vaizdų. Žiūrovams parodomas tiek skubantis miestas, tiek ramus ir jaukus kaimo gyvenimas su savais nuotykiais. Toks kruopštumas prideda neblogą įvertinimą filmo autoriams, kurie, panašu, antrąja dalimi nenori  nusileisti pirmajam filmui.

„Slaptas augintinių gyvenimas 2“ yra vertingas filmas, kadangi čia pateikiama nemažai gyvenimiškų pamokų, vertingų bet kurios amžiaus grupės žiūrovui. Šiame filme nenuobodžiaus nei vaikai, nei suaugę, kadangi čia netrūksta humoro, rodomos įdomios istorijos, kurios įtraukia ir nenuvilia. Šį filmą verta pamatyti tiems, kurie matė jau pirmąją dalį, tačiau ir be jos jūs kuo puikiausiai galėsite įsijausti į naują naminių gyvūnėlių istoriją. Tai turtingas filmas, suteiksiantis smagių ir malonių emocijų ir kurį pamatyti tikrai verta.