Naujienos

Pasirodė ilgai lauktas filmo „Tarp pilkų debesų“ anonsas, premjera kinuose – spalį

Aš esu Lina. Aš prisimenu savo didžiausią svajonę, savo šeimą ir to birželio siaubą“. Filmo Rūtos Šepetys romano Tarp pilkų debesų“ motyvais kūrėjai pristato oficialų anonsą, kuriame į žiūrovus kreipiasi pagrindinė herojė Lina, įkūnijanti tūkstančių tremtį patyrusių žmonių likimus. Didžiausio ir brangiausio nepriklausomos Lietuvos istorijoje filmo premjera kino teatruose spalio 12 d. 

Kaunas, 1941-ieji. Penkiolikmetė Lina Vilkaitė svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Tačiau birželio 14-osios naktį visas svajones ranka nubraukia stiprūs sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama įgrūdami į gyvulinį traukinio vagoną ir išremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių. Atskirtas nuo šeimos merginos tėtis Linai ištaria paskutinius žodžius: Piešk tai, ką matai. Jos piešiniai tampa dienoraščiu, kuriame nemeluojama. Juose atsispindi skausmas, alkis, šaltis, sovietų žiaurumas ir nepakeliamos gyvenimo sąlygos Sibire. O šalia – žmonių gerumas vienas kitam, pirmoji meilė ir negęstanti viltis išgyventi. Žmogiškoji stiprybė prieš žiaurų likimą.

Rūtos Šepetys knyga yra tapusi The New York Timesbestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. Filmo režisierius Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo Kita svajonių komandarežisierius. Filmo prodiuseris – Žilvinas Naujokas, Lietuvai padovanojęs lankomiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu kurtą filmą „Tadas Blinda. Pradžia. Filmo operatorius tarptautiniais apdovanojimais įvertintas Ramūnas Greičius. Filmo montažo režisierė  – „Oskaruiuž darbą su režisiere Jane Campion nominuota australė Veronika Jenet. Filmo kompozitorius – „Oskaronominaciją už filmą „Liūtaspelnęs Volker Bertelmann-Hauschka. 

Filme vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Bel Powley (Paauglės dienoraštis, Wildling, White Boy Rick), Lisa Loven Kongsli (Force Majeure, Nuostabioji moteris), Sophie Cookson (Kingsman), iš „Vikingų“ serialo pažįstamas Peter Franzén, geriausiu JAV serialu Auksiniuose gaubliuosepripažinto Mr.Robotaktorius Martin Wallström, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Filmo premjera Lietuvos kino teatruose spalio 12 d.

Komentarai

Rašyti komentarą Pasirodė ilgai lauktas filmo „Tarp pilkų debesų“ anonsas, premjera kinuose – spalį

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.