Naujienos

„Tarp pilkų debesų“ JAV Kongrese žiūrėjusi Prezidentė D.Grybauskaitė: „Šis filmas apie tai, kodėl mums laisvė tokia svarbi ir kodėl mes tikrai ją apginsime“

Spalio mėnesį Lietuvos kino teatruose pasirodysiantis filmas Tarp pilkų debesų“ parodytas išskirtinėje vietoje ir išskirtinei publikai Vašingtone. Filmą istoriniame Kongreso Kapitolijaus pastate kartu su įtakingais Jungtinių Amerikos Valstijų politikais žiūrėjo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, dalyvaujanti JAV ir Baltijos šalių susitikime. Vakaruose šis filmas tikrai padarys didžiulę įtaką supratimui, kodėl Lietuva ir Baltijos šalys taip vertina savo laisvę ir ruošiasi ją ginti, po seanso sakė Prezidentė.

Pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys to paties pavadinimo romaną sukurtas filmas pasakoja lietuvių tremties į Sibirą istoriją jaunos merginos Linos akimis. 

Toks filmas, rodomas Vakaruose, reikš, kad mes liudysim savo tiesą apie mūsų likimą, kaip mus kankino ir kaip mes sugebėjome išgyventi. Apie tai, kodėl mums laisvė tokia svarbi ir kodėl mes tikrai ją apginsim teigė D.Grybauskaitė. 

Išskirtinį filmo seansą Prezidentei ir JAV Kongreso nariams pristatė Tarp pilkų debesų“ režisierius Marius Markevičius. Labai džiugu, kad mūsų esminiai tikslai, kuriuos turėjome prieš kurdami šį filmą, pagaliau virsta tikrove. Troškome ne tik sukurti gerą filmą. Norėjome, kad apie trėmimus į Sibirą Vakarai sužinotų daugiau. Siekėme, kad politikai išgirstų mūsų istoriją ir darytų tokius sprendimus, kurie neleistų tai istorijai pasikartoti. Tai ypač aktualu dabar, kai tarp Vakarų pasaulio ir Rusijos tvyro įtampa, sakė M.Markevičius. 

Jis ir visa filmą Tarp pilkų debesų“ kūrusi komanda jaučia didžiulį pasididžiavimą, kad prestižiniame Jungtinių Valstijų Kongreso Kapitolijaus pastate šį filmą kartu su JAV Kongreso nariais pirmoji pamatė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentė tikėjo mūsų idėja ir filmu nuo pat jo kūrimo pradžios, jautėme jos moralinį palaikymą. Didžiulė garbė, kad turime šansą jai parodyti filmą šioje ypatingai svarbioje JAV demokratijai vietoje Kongrese, džiaugiasi M.Markevičius. 

Knygos Tarp pilkų debesų“ autorė Rūta Šepetys prieš šį seansą negalėjo nuslėpti jaudulio: Toks didžiulis susidomėjimas filmu puikus įrodymas, kokia galinga Lietuvos istorija, kokia stipri lietuviška dvasia. Filmo komanda sutvėrė stiprų ir paveikų kūrinį, kuris pratęsia ir papildo romane užrašytą istoriją. Esu labai dėkinga ir nekantrauju susitikti su žiūrovais spalio mėnesį Lietuvoje, sako Tarp pilkų debesų“ autorė, lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja Rūta Šepetys. 

Knyga yra tapusi The New York Times bestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. Filmo režisierius Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo Kita svajonių komanda režisierius. Filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas, Lietuvai padovanojęs lankomiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu kurtą filmą Tadas Blinda. Pradžia. 

Tarp pilkų debesų“ kuria tarptautinė Lietuvos, JAV ir D. Britanijos prodiuserių komanda. Filme vaidina užsienio ir lietuvių aktoriai: Bel Powley (Paauglės dienoraštis), Lisa Loven Kongsli (Force Majeure, Nuostabioji moteris), Sophie Cookson ( Kingsman), iš  Vikingų“ serialo pažįstamas Peter Franzén, geriausiu JAV serialu Auksiniuose gaubliuose pripažinto Mr.Robot aktorius Martin Wallström, Aistė Diržiūtė, Gabija Jaraminaitė, Darius Meškauskas, Ramūnas Cicėnas ir kiti.

Filmo kompozitorius Oskarui nominuotas Volker Bertelmann Hauschka, filmą montavo Oskaro nominantė, australė Veronika Jenet. 

Filmo premjera Lietuvos kino teatruose - spalio 12 d.

Komentarai

Rašyti komentarą „Tarp pilkų debesų“ JAV Kongrese žiūrėjusi Prezidentė D.Grybauskaitė: „Šis filmas apie tai, kodėl mums laisvė tokia svarbi ir kodėl mes tikrai ją apginsime“

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.