Uždaryti
BILAS IR TEDAS GELBĖJA VISATĄ (Bill and Ted Face the Music)
BILAS IR TEDAS GELBĖJA VISATĄ (Bill and Ted Face the Music)
Premjera
11 Rgs 2020
Trukmė
88 min.
Sukurta
JAV, 2020
Režisierius
Dean Parisot
Vaidina
Keanu Reeves
Alex Winter
Samara Weaving
Pilnas aprašymas
7

Vidutinis vertinimas

BILAS IR TEDAS GELBĖJA VISATĄ (Bill and Ted Face the Music)

Komedija Amžiaus cenzas: N-13 88 min.

Legendiniai laiku keliaujantys draugeliai Bilas ir Tedas po beveik 30-ies metų pertraukos vėl sugrįžta į kino ekranus.

Pilnas aprašymas

Kuomet 1989 m. kino ekranuose pasirodė filmas „Nuostabus Bilo ir Tedo nuotykis“ (Bill & Ted's Excellent Adventure), niekas per daug iš jo nesitikėjo. Tačiau „nurauta“ fantastinė juosta su tuomet dar jaunu Keanu Reeves‘u sulaukė netikėto populiarumo. Po dviejų metų sukurtas juostos tęsinys „Netikra Bilo ir Tedo kelionė“ (Bill & Ted's Bogus Journey) tik dar labiau padidino gerbėjų gretas, o bėgant metams, abu filmai vis labiau įtvirtino savo, kaip kultinio kūrinio, statusą. 

Nuo tada praktiškai po kiekvieno K. Reeves‘o vaidmens kine viešojoje erdvėje nuolat sustiprėdavo gerbėjų raginimai pratęsti ir legendinę „Bilo ir Tedo“ nuotykių seriją. Pagaliau dabar, praėjus beveik 30-čiai metų, jų viltys išsipildė: į kino ekranus atkeliauja trečioji sagos dalis – „Bilas ir Tedas gelbėja visatą“.

Jaunystėje patyrę keisčiausių ir itin pašėlusių nuotykių keliaudami telefono būdelėje (kuri iš tikrųjų buvo užmaskuota laiko mašina), dabar į penktą dešimtį jau įžengę Bilas Prestonas (aktorius Alex‘as Winter‘is) ir Tedas Loganas (K. Reeves‘as), gyvena gana monotonišką ir nuobodoką priemiesčio tėčių gyvenimą. Monotoniją sudrasko nekviesti svečiai iš ateities. Itin svarbi delegacija papriekaištauja vyrukams dėl jų užmirštos svajonės tapti roko žvaigždėmis ir tada numeta tikrą bombą: Žemei ir visai Visatai gresia neišvengiama pražūtis. Užkirsti tam kelią gali tik Bilas ir Tedas, sukurdami visą pasaulį suvienysiančią dainą. Ai, ir dar viena smulkmena: jie tai turi padaryti per 78 minutes. 

Atsipeikėję po pirmojo šoko, bičiuliai ima sukti galvas, kaip išgelbėti pasaulį. Savo talentu sukurti tokį kūrinį vaikinai labai stipriai abejoja. Vadinasi, nėra kitos išeities, kaip savąja laiko mašina keliauti į ateitį ir „pavogti“ dainą iš pačių savęs. Į pagalbą pasitelkę savo jau ūgtelėjusias dukras, krūvą istorinių asmenybių ir kelias muzikos legendas, Bilas ir Tedas leidžiasi į dar vieną „stogą raunančią“ kelionę, kad išgelbėtų pasaulį ir sugrąžintų pusiausvyrą Visatai. 

Naujausia, trečioji kultinių Bilo ir Tedo nuotykių dalis „Bilas ir Tedas gelbėja visatą“ į Lietuvos kino ekranus atkeliauja rugsėjo 11 dieną. 

Filmas anglų kalba, su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

7 Žmonių nori pamatyti

3

balsai

7

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Redakcijos apžvalga
Buvau Kine - www.buvaukine.lt
Billas ir Tedas Gelbėja Visatą - recenzija

Autorius: Buvau Kine - www.buvaukine.ltDar viena frančizė atkapstyta iš senovės – laiko juostą ir pomirtinį gyvenimą aplankę veikėjai Bilas ir Tedas sugrįžta dar vienam pasirodymui po trisdešimties metų pertraukos. Pasenusių filmų bei veikėjų atgaivinimas jau tapo įprasta mada kino industrijoje, kuri yra labiau siejama su finansiniais siekiais nei kūrybiškumu, tačiau „Bilas ir Tedas gelbėja visatą“ (angl. „Bill & Ted Face the Music“) išvengia šio šalto apibūdinimo. Sugrįžtančių rašytojų bei aktorių naujas nuotykis tiesiog trykšta entuziazmu bei geromis emocijomis.

Siužetas
Praeituose filmuose ateities pasaulį valdantys valdovai išpranašavo, kad Bilas (Alex Winter) ir Tedas (Keanu Reeves) parašys ir sugros muzikinį šedevrą, kuris atneš pasauliui taiką per visus laikus ir erdves. Bet štai praėjo trisdešimt metų ir pagrindiniai herojai dar vargsta su tuo muzikiniu šedevru, vis labiau prarasdami viltį. Tuoj pat iš ateities atkeliauja žinia, kad Bilas su Tedu privalo per mažiau nei pusantros valandos sugroti tą išpranašautą kūrinį, kitaip visatos erdvė ir laikas subyrės į šipulius. Turėdami vėl prieigą prie laiko mašinos, herojai sugalvoja nuostabiausią planą – nukeliauti į ateitį, kai jie jau parašė šedevrą ir pavogti jį iš savęs.

Filmas
Trečiasis filmas yra labiau skirtas serijos gerbėjams, todėl pažiūrėti pirmus du Bilo ir Tedo nuotykius būtų didelis privalumas. Tikrai sunku pasakyti kaip tokio tipo komedija tiktų žiūrovui, kuris šiuos veikėjus mato pirmą kartą. Tuo tarpu, fanai nusivylę nebus. Nepaisant trisdešimt metų pertraukos pagrindiniai herojai išlieka tokie pat buki, bet ne bukesni, o pozityvūs ir geraširdiški. Alex Wintersas taip sklandžiai sugrįžta į Bilo rolę, manytum, kad jis nei minutei nebuvo palikęs vaidmens (o iš tikrųjų aktorius visiškai nevaidino jau dvidešimt metų). Tuo tarpu, Keanu Reevesui sugrįžti į Tedo batus yra šiek tiek sunkiau. Ką jau darysi, kad jis per tą didelę pertrauką tapo ikonišku veiksmo filmų aktoriumi ir persiorientuoti į grynai komedišką vaidmenį jam yra nelengva užduotis. Bet vis tiek, pagrindinių veikėjų dinamika išlieka tokia pat šmaikšti ir energinga kaip anksčiau, o ją dar puikiai papildo aktorės Brigette Lundy-Paine bei Samara Weaving, kurias filmas labai taikliai pramini mini-Bilu ir mini-Tedu.

Vietoj to, kad judėtų nauja kryptimi, trečiojo filmo siužetas yra lyg sujungti praeiti du filmai, tačiau jis vis tiek puikiai derinasi prie bendro serijos absurdiškumo. Kaip ir anksčiau, istorija yra siaubingai buka, be jokios logikos ir iškart suardoma jei tik pradėsi apie ją galvoti. Kitaip sakant, serijos žavesys išlaikytas. Įdomu, kad „Bilas ir Tedas gelbėja visatą“ pasitaikė būti išleistas tuo pat metu kaip dar vienas suktas keliavimo laiku filmas. Tačiau, kur „Tenet“ painiojo siužetą ir po to bergždžiai bandė viską paaiškinti, Bilas ir Tedas mėgaujasi savo painumu, ne kartą baksnoja pirštais į jį ir tiesiog leidžia nutikti bet kam, nes tai yra serijos norma. Staigmenų, linksmų momentų ir nuolatos besilaikančios šypsenos veide tikrai netrūksta.

Kadangi jau vis tiek praėjo trisdešimt metų, kas be ko, trečiasis filmas yra modernesnis ir pažangesnis, tačiau šitas aspektas nebūtinai išėjo į gera. Labiausiai nukentėjo aplinkos – kur ypač antrasis filmas galėjo pasigirti tikrai kūrybiškai pastatytomis vietovėmis, čia viską pakeičia labai sausas žalias ekranas, todėl fantastinės aplinkos atrodo nuobodžiai. Šiek tiek keisto karpymo dialoguose (pastaruoju metai dažnai pasitaikanti problema, kuri tikriausiai atsiranda dėl filmų kūrimo užbaigimo karantino metu), vienai kitai siužetinei linijai trūksta kelių minučių paplėtojimo, o pabaigos titrai atsiranda taip netikėtai, lyg kažkas būtų nukirpęs penkias minutes medžiagos. Kadangi tai tikriausiai paskutinis Bilo ir Tedo nuotykis, kažkokio epilogo labai trūksta.

Vis dėlto svarbiausia, kad buvo išlaikytas pagrindiniams veikėjams būdingas pozityvumas, kuris įsilieja į siužetą ir ryškiai išskiria filmą iš masės. Labai malonu stebėti istoriją, kurios tikslas yra išgelbėti pasaulį visiems susivienijant bei dirbant kartu per muziką ir pagrindiniai veikėjai tai atlieka sekdami savo paprastą mantrą būti nuostabiems vieni kitiems. Nepažįstami žmonės iškart susidraugauja, buvę priešai susitaiko ir visi kartu prisideda prie pasaulio gelbėjimo. Ir tai yra labai gražu.

Išvada

„Bilas ir Tedas gelbėja visatą“ yra dar vienas Bilo ir Tedo filmas, ne prastesnis ar geresnis, ir gerbėjams tai bus užtektina rekomendacija. Pagrindiniai bei svarbiausi serijos ingredientai yra puikiai sugrąžinti trečiam nuostabiam nuotykiui, tačiau ir nauji žiūrovai ras labai lengvabūdišką mokslinės fantastikos komediją, kuriai nestinga šmaikštumo bei pozityvumo.
Susijusios naujienos BILAS IR TEDAS GELBĖJA VISATĄ (Bill and Ted Face the Music)
Komentarai

Rašyti komentarą BILAS IR TEDAS GELBĖJA VISATĄ (Bill and Ted Face the Music)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.