Uždaryti
Ida (Lenkų kino savaitė '14)
Ida (Lenkų kino savaitė '14)
Premjera
19 Spl 2014
Trukmė
79 min.
Pilnas aprašymas
10

Vidutinis vertinimas

Ida (Lenkų kino savaitė '14)

Drama Amžiaus cenzas: N-13 79 min.

Filmas lenkų kalba, su lietuviškais ir angliškais subtitrais 1962-ųjų Lenkija. Ana – daili aštuoniolikmetė, besiruošianti priimti vienuolės įžadus vienuolyne, kuriame gyveno nuo kūdikystės. Mergina sužino turinti giminaitę, kurią reikia aplankyti pr...

Pilnas aprašymas

Filmas lenkų kalba, su lietuviškais ir angliškais subtitrais

1962-ųjų Lenkija. Ana – daili aštuoniolikmetė, besiruošianti priimti vienuolės įžadus vienuolyne, kuriame gyveno nuo kūdikystės. Mergina sužino turinti giminaitę, kurią reikia aplankyti prieš tampant vienuole. Tai jos motinos sesuo Vanda. Moterys kartu leidžiasi į kelionę, kurios metu pažins viena kitą ir sužinos apie savo praeitį. Anos teta – liūdnai pagarsėjusi komunistinės valdžios teisininkė, myriop siuntusi net ir kunigus, be to - žydė. Mergina sužino, kad ir ji žydė, o jos tikrasis vardas – Ida. Tiesa priverčia merginą rinktis tarp biologinio identiteto ir religijos, apsaugojusios ją nuo nacių masinių žudynių Lenkijoje. O Vanda turės atsakyti už sprendimus, kuriuos priėmė karo metu.

 

Svarbesnieji apdovanojimai:

2013 m. – Didysis prizas ir apdovanojimas už geriausią pagrindinį moters vaidmenį Agatai Kuleszai, apdovanojimai už geriausią operatoriaus darbą ir geriausią scenografiją tarptautiniame Gdynės kino festivaliyje, 3 apdovanojimai Tarptautiniame Minsko, 6 apdovanojimai Gijon (Ispanija) kino festivalyje; 2014 – Didysis prizas Dublino kino festivalyje, 4 Lenkų kino akademijos skiriami „Ereliai“, apdovanojimas už geriausią režisieriaus darbą VTKF „Kino pavasaris“ ir kt.

„Ida“ nominuota šių metų Oskaro apdovanojimui geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Slėpti aprašymą

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus
3

balsai

10

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą Ida (Lenkų kino savaitė '14)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.