Uždaryti
KAPONĖ (Capone)
KAPONĖ (Capone)
Premjera
26 Bir 2020
Trukmė
103 min.
Sukurta
JAV, 2020
Režisierius
Josh Trank
Vaidina
Tom Hardy
Linda Cardellini
Noel Fisher
Matt Dillon
Pilnas aprašymas
5,18

Vidutinis vertinimas

KAPONĖ (Capone)

Drama Kriminalinis Amžiaus cenzas: N-16 103 min.

Filmas „Kaponė“ – intriguojantis pasakojimas apie vieną garsiausių praėjusio šimtmečio JAV gangsterių Alfonzo Kaponė (Al Capone). Tikrais įvykiais paremtoje amerikiečių kriminalinėje dramoje išvysime Holivudo žvaigždę Tomą Hardy, tiesiog tobulai įsikūnijantį į kriminalinio pasaulio autoriteto vaidmenį.

Pilnas aprašymas

Filmo režisierius ir scenarijaus autorius Džošas Trankas (Josh Trank) nusprendžia į audringą gangsterio gyvenimą pažvelgti kitu kampu ir žiūrovams pristatyti mafijos tėvą po to, kai šis, prabuvęs Alkatraso belangėje vos 5 metus, išeina į laisvę  kankinamas demencijos.

Kadaise buvusio ypač nuožmaus mafijozo galvoje prabėga prisiminimai apie Čikagos gatvėse jo sukurtą siaubingą, daugybės žmonių krauju aplaistytą kriminalinę imperiją, kaip prievartavo, žudė, kūrė ištisus mafijos klanus, burdavo žudikų gaujas, nelegaliai užsiėmė alkoholio prekyba, vertėsi prostitucija, užminuodavo ir sprogdindavo automobilius, kontroliavo nusikaltėlių pelną, o, tie, kurie atsisakė jam paklusti greitai atsisveikindavo su šiuo pasauliu. Visa tai kėlė siaubą net patiems kriminalinio pasaulio sėbrams. Vieniems jis – visiškas beprotis, kitiems – bukas, įstatymų nepaisantis gangsteris, tačiau jo gyvenimas vertas aštraus veiksmo filmo scenarijaus.

Intriguojanti kino juosta, puiki aktorių vaidyba nukels žiūrovus į žiaurų mafijos pasaulį, kuriame galioja kruvinos taisyklės, tvirta vyriška draugystė ir pasiaukojanti meilė, įnešanti švelnumo net į tokią sustabarėjusią gangsterio sielą.

Filmas anglų kalba, su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

108 Žmonių nori pamatyti

11

balsai

5,18

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Redakcijos apžvalga
Buvau Kine - www.buvaukine.lt


Joshas Trankas debiutavo su pavykusiu smulkaus masto superherojų filmu „Vaizdo Dienoraštis“ (angl. „Chronicle“), o po to krito į giliausią duobę su kitu, didesnio masto superherojų filmu „Fantastiškas Ketvertas“ (angl. „Fantastic Four“), apie kurio tragišką ir nelaimingą kūrimo procesą dar ir dabar sklinda mitai. Pasak interviu, šis režisieriaus nuopolis nuo aukštumų į dugną leido jam susitapatinti su Alfonsu Kapone – legendiniu Amerikos gangsteriu, kuris paskutines gyvenimo dienas praleido kaip vos funkcionuojanti daržovė. Tad „Kaponė“ tapo nauju Josho Tranko projektu, kurį šįkart jis ne tik režisavo, bet ir rašė scenarijų bei sumontavo. Režisierius aistringai nusiteikęs pateikti kažką kitokio ir įsimenančio, deja, rezultatas nėra pavykęs.


Siužetas
Alfonsas Kaponė (Tom Hardy) dar ir dabar prisimenamas kaip vienas pavojingiausių Amerikos gangsterių, kurio žiaurūs darbai tarnavo kaip neišsenkamas šaltinis nusikaltimų žanro istorijoms. Tačiau filmas „Kaponė“ vaizduoja paskutinius jo gyvenimus metus. Praleidęs apie dešimtmetį kalėjime, patyręs infarktą ir nuo jaunystės sergantis sifiliu, Alfonso Kaponės šlovės dienos jau baigtos. Prastėjant jo sveikatai, pagrindinis veikėjas vis atsijungia nuo realybės ir aplanko savo praeities nuodėmes, tuo tarpu jį supantys žmonės svarsto kaip juo pasirūpinti arba išnaudoti.

Filmas
Joshas Trankas nusipelno pagyrimų už ambicijas – „Kaponė“ yra tikrai nestandartinis filmas, išsišokantis iš dažnai besikartojančių biografijų. Vietoj to, kad pasakotų apie didingus asmens pasiekimus, režisierių labiau domina buvusios legendos nesmagios paskutinės dienos bei pasyvus jo kūno ir proto puvimas. Jau filmo pradžioje pagrindinis veikėjas yra labiau panašus į Golumą iš „Žiedų Valdovo“ (angl. „Lord of the Rings“) nei į funkcionuojantį žmogų. Jis sunkiai orientuojasi aplinkoje, jo balso skambesys it užkimusios varlės, o kūnas krečia nemalonias išdaigas netinkamais momentais. Į jį jau yra nemalonu žiūrėti, o filmui bėgant bus tik blogiau.

Tomas Hardy drąsiai apsiima gęstančio gangsterio rolę ir nors aplink jo vaidybą sukasi visas filmas (visi kiti aktoriai siaubingai neišnaudoti), sunku pasakyti ar šis vaidmuo pavykęs. Neabejotinai aktorius tinkamas šiai rolei – nors Tomas Hardy komunikuoja su niurzgimais, burbimais ir retais įtūžio proveržiais, po daugybės sluoksnių veido makiažo jis vis tiek spinduliuoja intensyvų žvilgsnį, kuris galėtų priklausyti pavojingiausiam nusikaltėliui. Tačiau sunku nuspręsti ar ši rolė turėjo būti tragiška ar humoristiška. Pastovūs Kaponės urzgimai ir egzistavimas savame pasaulyje yra labiau komiški ir filmas tikrai retkarčiais bando įmaišyti šiek tiek humoro ir absurdiškumo. Aktoriaus vaidyba nesukelia pagrindiniam veikėjui kažkokios užuojautos ar gailesčio, o stebėti Tomą Hardy niurzgiantį ir spoksantį tuo intensyviu žvilgsniu į tuštumą yra greitai atsibostanti pramoga.

Apskritai, vargu ar visas filmas sukels kažkokių emocijų ar prilaikys dėmesį, mat šis nestandartiškumas yra pritaikomas ir istorijai, kuri yra tokia pat išsibarsčiusi kaip pagrindinio veikėjo protas (nebent toks ir buvo tikslas). Bet kokiu atveju, kažkokios siužetinės linijos egzistuoja – ryšys tarp Kaponės ir jo paslėpto sūnaus, nežinia kur paslėpti 10 milijonų dolerių, kuriuos visi norėtų surasti, bei ramybę drumstantys federaliniai agentai bei paparaciai. Problema, kad šios istorijos visiškai nesivysto, tik retkarčiais pasirodo primindamos apie jų egzistavimą ir galų gale niekur nepriveda. Vėlgi, galbūt tai yra režisieriaus būdas šitaip įtraukti į byrantį Kaponės protą, kuomet rimti įvykiai vyksta aplink, o pagrindinis veikėjas juose visiškai nesigaudo, tačiau kaip žiūrovams, kažin ar įdomu stebėti istoriją be tinkamo atpildo.

Tas pats pritaikoma ir retkarčiais įvykstančioms haliucinajoms, kuriuose dalyvauja pagrindinis veikėjas išpūstomis akimis. Praeitis jam vaidenasi košmariškose situacijose, kurios retkarčiais sudomina kraupiais vaizdiniais ir netikėtais smurto pliūpsniais. Tačiau kaip ir visas filmas, šios haliucinacijos galų gale nieko nesuteikia. Nėra pabaigoje kažkokios introspekcijos ar paskutinių žodžių iš pagrindinio veikėjo, kad tikrai paremtų šiuos tamsius segmentus. Taip, galima suprasti, kad Kaponė gailisi savo piktadarysčių, tačiau sunku jausti empatiją veikėjui, kuris vaizduotėje atrodo dar komiškiau pasimetęs nei realybėje.


Išvada
Ne veltui praleidus šimtą minučių stebint paskutinius legendinio gangsterio metus, apima tuštumo jausmas, kad nieko turiningo taip ir nepamatei. „Kaponė“ yra tikrai nestandartinė biografija ir Tomo Hardy vaidyba jei ne taikli, tai bent jau įdomi. Tačiau kai pripranti prie aktoriaus niurzgėjimo, filmas tampa paprasčiausiai nuobodus ir neatperka savo intriguojančios idėjos.
Susijusios naujienos KAPONĖ (Capone)
Kaponė - recenzija
Recenzijos
Kaponė - recenzija Skaityti daugiau
Kaponė - recenzija
Komentarai

Rašyti komentarą KAPONĖ (Capone)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.