Uždaryti
Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją
Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją
Premjera
13 Sau 2022
Trukmė
249 min.
Sukurta
Lietuva, Ukraina
Pilnas aprašymas
6,08

Vidutinis vertinimas

Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją

Dokumentinis Amžiaus cenzas: N-13 249 min.

Sausio – 13 ąją dieną minėsime 31-ąsias tragiškų įvykių sukakties metines. Prisimenant svarbius Lietuvai įvykius, kino teatruose išvysime pasauliniuose kino festivaliuose pripažintą, tarptautiniame kino festivalyje IDFA pagrindiniu festivalio prizu apdovanotą, išskirtinį vieno didžiausių mūsų laikų kino kūrėjų, ukrainiečių režisieriaus, istorijos metraštininko Sergejaus Loznicos dokumentinį filmą „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“. Tai filmas apie unikalų lietuvių tautos istorijos momentą, kuris visiems laikams liks įamžintas kino istorijoje. Tai laisvės pamoka visam pasauliui. „Jis svarbus kaip priminimas, kad drąsa yra svarbiausias ginklas net mažos tautos rankose, pajėgus sugriauti blogio imperiją“, – sako režisierius S. Loznica.

Pilnas aprašymas

1990 m. profesorius, muzikos istorikas, filosofas ir charizmatiškasis politinis lyderis Vytautas Landsbergis išvedė savo šalį iš Sovietų Sąjungos sudėties ir privertė Michailą Gorbačiovą pripažinti jos suverenumą. Dabar, prabėgus daugiau nei 30 metų po SSRS griūties, vienas iš nepriklausomybės judėjimo pradininkų grįžta mintimis į dramatiškus 1988–1991 m. įvykius ir žingsnis po žingsnio visam pasauliui primena apie drąsias lietuvių kovas už laisvę, apie nepaprastą žmonių pasiaukojimą, patriotines dainas, garsiai skambėjusias miestų aikštėse ir tas beprotiškas bemieges naktis, kada stovėdami petys į petį prieš karinę techniką gynėme savo Lietuvą. Visa tai – gyva istorijos pamoka dabarties ir ateitiems kartoms, perduodama asmenybės, kuri tuo metu buvo karščiausių įvykių epicentre. ,,Man buvo įdomu, ką Vakarų pasaulis žino apie mūsų įvykius. Šio filmo dėka sužinos tikrai daugiau. Man tai svarbu, nes tai mano gyvenimo dalis, mano tautos gyvenimas, bendras likimas,“ – sako V. Landsbergis. Filme Lietuvos istoriją nuo pirmų Sąjūdžio mitingų iki paskutinio Rusijos kario išvedimo 1993-iaisiais padeda atskleisti ne tik V. Landsbergio pasakojimas, bet ir iki šiol nematyti archyviniai kadrai.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

213 Žmonių nori pamatyti

37

balsai

6,08

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Multimedia
Komentarai

Rašyti komentarą Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.

Mister

Mister

26.01.2022, 09:52:03

NU IR VEMALYNAS, BRAVO!

Bizūnas

Bizūnas

13.01.2022, 22:41:27

10/10 V.Landsbergio pasakojimai- intarpai tarp archyvinių kadrų. Bežiūrint labiausiai grežė mintis- dieve, dieve (sąlyginai, aš- netikintis) kokia praraja tarp tos, 1990-ųjų, Visuomenės ir dabartinės sočios, maximose ir akropoliuose nušertos biomasės. 2020-ųjų biurgeriai kažin (na ne "kažin", o "veikiausiai") nepatrauktų tokio lygio pasipriešinimo. Aš paprastai ateinu į seansą jau po reklamų, tamsoje. Koks buvo mano nustebimas, jog dauguma po seanso užsidegus šviesai pasirodė esą jaunimas, jau gimę po tų įvykių. Atrodo aš buvau seniausias. Taigi viltis dar yra, kad jaunimas neužmirš: "Laisvės niekas neduoda, ją reikia krauju pasiimti patiems ir krauju ginti, kad neprarasti".