Žanras: Dokumentinis

Bilietas (The Ticket)

Dokumentinis 100 min.

Krepšininkai aikštelėje, verslininkai laisvalaikiu ir laisvės dvasios nešėjai Lietuvoje – tokia 1979–1989 metų Kauno „Žalgirio“ komanda.

Skaityti daugiau
Bučiuoju, Juozas

Dokumentinis Istorinis 60 min.

Ką Tu galėtum paaukoti dėl Lietuvos laisvės? Ar turėtum drąsos palikti viską? Grėsmės akivaizdoje išeitum į mišką? Kovai be jokių taisyklių? „Aš iš savo žemės – nė žingsnio! Toks mano pasirinkimas”, turėjęs galimybę trauktis patogesniam gyvenimui į JAV, savo broliui sakė pagrindinis filmo herojus Juozas Vitkus- Kazimieraitis. Aukščiausio rango Lietuvos kariuomenės karininkas, pulkininkas leitenantas, ginkluotai kovai už Lietuvos laisvę 1945 metais pasitraukęs į mišką. Tokių karininkų daugiau nebuvo. Pasipriešinimui prieš sovietų terorą Pietų Lietuvoje jis sutelkė tūkstančius vyrų ir jiems vadovavo. Visus partizaninės kovos dokumentus jis parašė remdamasis Lietuvos kariuomenės statutais ir kariškais principais. Jais partizanai ir Adolfas Ramanauskas-Vanagas vadovavosi daugiau nei dešimtmetį, iki pat 1956 metų.

Skaityti daugiau
Mūza

Dokumentinis

Mano likimas klostėsi kartu su Lietuvos likimu.“ Kūrybinės dokumentikos pilnametražis filmas apie garsią Lietuvos pianistę Mūzą Rubackytę – muzikinis menininkės portretas, atskleidžiantis biografinius momentus ir jos svajonių augimą, žlungant totalitariniam režimui. Sėkmės istorija, kai griūna sienos ir išsilaisvina tauta, o ilgus metus suvaržytas talentas prasiveržia į platųjį pasaulį.

Skaityti daugiau
Sielų aukcionas. Neįtikėtina Auroros Mardiganian istorija (Aurora‘s Sunrise)

Dokumentinis Animacija 96 min.

Prasidėjus nuožmiam armėnų tautos genocidui vos 14 metų Aurora neteko visko – šeimos, namų ir laisvės. Nepalaužiama mergina, lydima neįtikėtinos sėkmės, ištrūko iš vergovės ir, pasiekusi Ameriką, tapo žiniasklaidos sensacija, o jos sukrečianti istorija – didžiulės sėkmės sulaukusiu ankstyvojo Holivudo kino filmu.

Skaityti daugiau
Yesterday

Dokumentinis 88 min.

Į Lietuvą iš vakarų pasaulio atkeliavęs rokas prilygo sprogimui, energijai, sąjūdžiui su trenksmu atnešęs laisvės, brolybės, meilės ir maišto idėjas. Bitlų, rolingų muzikos novatoriškumas užbūrė jaunas širdis. Ilgaplaukiai, lopytais džinsais hipiai rinkdavosi miestų gatvėse diskutavo, vaikščiojo su nešiojamais radijo imtuvais, perrašinėjo muziką, naktimis gaudė „Amerikos balso“ bangas. „Švento vandalizmo“ vedini jie niokojo telefono aparatus, pjovė stygas iš pianinų, kad galėtų pasigaminti elektrinę gitarą ir stiprintuvą, kartais netekdami pirštų… „Gitaristui piršto netekimas yra tragedija, tačiau nepaisant to, jie tęsė savo kūrybos kelią“, – pasakoja filmo režisierius. Persekiojami sovietinės ideologijos jie kūrė muzikines grupes, rengė pogrindinius muzikos festivalius, rinko milžiniškas gerbėjų minias. Tuo laikotarpiu dienos šviesą išvydo A. L. Webberio roko operą „Jėzus Kristus superžvaigždė“, pareikalavusi iš jos idėjinio įkvėpėjo – Kęstučio Antanėlio didžiulės aukos. Laisvės alėjoje susideginusio Romo Kalantos įvykis stipriai palietė roko muziką – ji tapo dar labiau cenzūruojama, persekiojama sovietinio rėžimo pykčio, tačiau tai tik stiprino roko dvasią.

Skaityti daugiau