Žanras: Dokumentinis

BENKSIS. NELEGALAUS MENO IŠKILIMAS (Banksy and the Rise of Outlaw Art )

Dokumentinis 112 min.

Net ir visiškai menu nesidomintys žmonės greičiausiai yra girdėję Benksio (Banksy) vardą. Iki šiol anonimu sugebėjęs išlikti vaikinas savo veiklą pradėjo prieš 30 metų Bristolio mieste. Tuomet jis tebuvo vienas iš daugybės graffiti menininkų, tačiau būtent jam buvo lemta pakeisti meno pasaulį.

Skaityti daugiau
GYVENIMAS KAIME IR KITI MAŽI STEBUKLAI (The Biggest Little Farm)

Dokumentinis Šeimai 92 min.

Jauna pora ryžtasi gyvenimo nuotykiui ir, palikę didmiesčio kasdienybę, įsikuria apleistame ūkyje. Jie svajoja apie darnų gyvenimą su gamta, tačiau susiduria su daugybe netikėčiausių iššūkių. Gausiai apdovanotas kino festivaliuose visame pasaulyje, puikiai kritikų įvertintas ir žiūrovų pamėgtas paliečia ypač aktualias ekologijos, atsakingo vartojimo ir gamtą tausojančio ūkininkavimo temas. Lietuviškai įgarsintas filmas visai šeimai kviečia į nepaprastą kelionę, primenančią koks nuostabus ir nenuspėjamas yra mus supantis gamtos pasaulis.

Skaityti daugiau
Helmut Newton: begėdiškas grožis (Helmut Newton: The Bad and the Beautiful)

Dokumentinis 93 min.

Gražiausios Holivudo moterys buvo kultinio fotografo Helmuto Newtono kūrybos įkvėpimas.

Skaityti daugiau
ŠARLIS AZNAVŪRAS (Le regard de Charles)

Dokumentinis 83 min.

„Matėte mane scenoje, iš toli, iš arčiau… Matėte nuotraukose, iš kurių, tarytum, susideda mano gyvenimas. Matėte mane, bet nenumanote, kad ir aš jus mačiau“, – Šarlis Aznavūras.

Skaityti daugiau
Žanas Polis Gotjė. Sapnas, vizija, šou (Jean Paul Gaultier: Freak and Chic )

Dokumentinis 96 min.

Paryžietis Jean‘as-Paul‘is Gaultier yra vienas skandalingiausių mūsų laikų mados dizainerių pasaulyje. Dažnai „enfant terrible“ tituluojamas menininkas visuomet buvo maištingas, ekstravagantiškas, šokiruojantis ir nevengiantis konfrontacijų. Tačiau šiame filme pasakojama istorija yra apie išskirtinį įvykį, kuriuo dizaineris pranoko pats save.

Skaityti daugiau