Žanras: Dokumentinis

Irklais per Atlantą (Row Atlantic)

Dokumentinis 100 min.

Vienas žmogus, vienas vandenynas, šimtmečio istorija... Tikras pasakojimas apie Aurimą Valujavičių, pirmąjį lietuvį, kuris niekieno nepadedamas leidosi į vieną didžiausių savo gyvenimo iššūkių - 8500 km kelionę per Atlantą irkline valtimi „Lituanica“, siekiant paminėti 90-ąsias S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metines.

Skaityti daugiau
Mūza

Dokumentinis 88 min.

Mano likimas klostėsi kartu su Lietuvos likimu.“ Kūrybinės dokumentikos pilnametražis filmas apie garsią Lietuvos pianistę Mūzą Rubackytę – muzikinis menininkės portretas, atskleidžiantis biografinius momentus ir jos svajonių augimą, žlungant totalitariniam režimui. Sėkmės istorija, kai griūna sienos ir išsilaisvina tauta, o ilgus metus suvaržytas talentas prasiveržia į platųjį pasaulį.

Skaityti daugiau
Prezidentas

Dokumentinis 115 min.

Pirmą kartą į Lietuvos kino teatrus atkeliauja filmas apie vieną iškiliausių Lietuvos asmenybių – kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų. Dokumentinio filmo “Prezidentas” idėjos autoriai – Daiva Žeimytė- Bilienė ir Arūnas Valinskas- 2019 –aisiais metais padarė su prezidentu viso gyvenimo interviu, kuris visapusiškai atskleidžia 10 metų Lietuvos prezidento pareigas ėjusio Valdo Adamkaus asmenybę ir požiūrį į daugybę jo gyvenimą lydėjusių istorinių įvykių. Filmą režisavo Giedrė Genevičiūtė. Muziką specialiai šiam filmui sukūrė kompozitorius Gediminas Zujus.

Skaityti daugiau
Rockstarai

Dokumentinis 100 min.

Tai filmas ne apie istorines asmenybes ar faktus, tai ne festivaliams skirta meninė dokumentika, tai pirmas tokio žanro dokumentinis filmas Lietuvoje. Filmas ROCKSTARAI - realybės POPdokumentika apie šių dienų ryškiausias Lietuvos scenos žvaigždes, jų gyvenimą, kūrybą, konkurenciją ir sunkų kelią link svarbiausių M.A.M.A. apdovanojimų. POP dokumentinis filmas buvo filmuojamas daugiau nei pusę metų, jame realybės dokumentikos principu fiksuojama šių dienų populiariausių kasdienybė, nuo naujausių muzikos hitų kūrybos iki jų asmeninio gyvenimo dramatinių vingių. Tai filmas, kuriame ryškiausios Lietuvos žvaigždes pirmą kartą be jokio grimo ir kaip niekada atviros.

Skaityti daugiau
Sielų aukcionas. Neįtikėtina Auroros Mardiganian istorija (Aurora‘s Sunrise)

Dokumentinis Animacija 96 min.

Prasidėjus nuožmiam armėnų tautos genocidui vos 14 metų Aurora neteko visko – šeimos, namų ir laisvės. Nepalaužiama mergina, lydima neįtikėtinos sėkmės, ištrūko iš vergovės ir, pasiekusi Ameriką, tapo žiniasklaidos sensacija, o jos sukrečianti istorija – didžiulės sėkmės sulaukusiu ankstyvojo Holivudo kino filmu.

Skaityti daugiau