Žanras: Istorinis

Aš esu Leonardo (I, Leonardo)

Biografinis Istorinis 90 min.

Atraskite Leonardo da Vinčį iš naujo.

Skaityti daugiau
Lenkų kino festivalis'19: Pilsudskis (Piłsudski)

Drama Istorinis 120 min.

1901-ieji. Bravūriškai pasprukęs iš psichiatrijos ligoninės, Józefas Piłsudskis vėl tampa pogrindinio lenkų nepriklausomybės judėjimo vadu. Nepalaužiamas mūšio lauke, asmeniniame gyvenime jis blaškosi tarp dviejų moterų – žmonos ir meilužės. Laikomas teroristu, Pilsudskis kartu su artimiausiais padėjėjais pasiryžęs viskam – pasikėsinti į caro valdininkus ir kareivius, nelegaliai gabenti bombas, užpulti traukinį – kad tik pasiektų tikslą: laisvą Lenkiją. Artėja 1914-ieji ir Pilsudskis įžvelgia naują galimybę pasiekti tai, kas rodosi neįmanoma.

Skaityti daugiau
MIDVĖJAUS MŪŠIS (Midway)

Istorinis Veiksmo 138 min.

Midvėjaus jūrų mūšis, įvykęs 1942 m. birželio 4-7 dienomis Ramiame vandenyne, istorikų laikomas vienu svarbiausių momentų, nulėmusių Sąjungininkų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Praėjus pusmečiui nuo Perl Harboro užpuolimo, Japonijos jūrų laivynas smogė JAV pajėgoms Midvėjaus atole. Ko japonai nežinojo – kad amerikiečiai, iššifravę japonų pranešimus, juos įviliojo į pasalą. Keturias dienas trukusio mūšio metu buvo subombarduoti ir nuskandinti geriausi Japonijos kariniai laivai, žuvo daugiau nei 4000 elitinių japonų karių. Po šio smūgio Japonijos jūrų pajėgos taip ir nesugebėjo atsigauti.

Skaityti daugiau
SROVIŲ KARAS (THE CURRENT WAR)

Drama Istorinis Nuotykių 107 min.

Gruodžio 6 dieną kino teatruose bene žymiausias didžiųjų išradėjų konfliktas filme „Srovių karas“, paremtas tikrais įvykiais ir prodiusuotas legendinio kino režisieriaus Martino Scorsese. Kino juostoje išvysime žymųjį inovatorių Tomą Edisoną (akt. Benedict Cumberbatch) bei fiziką Džordžą Vestinghauzą (akt. Michael Shannon). XIX a. pabaigoje tarp abiejų mokslininkų kilęs konfliktas, kurią elektros perdavimo sistemą – nuolatinę ar kintamąją reikėtų naudoti, iššaukė dramatiškus įvykius, kurie pasibaigė tik 2007 metais, galutinai atsisakius Edisono energijos elektrinių darbo.

Skaityti daugiau
Sutemose

Drama Istorinis 126 min.

Naujas režisieriaus Šarūno Barto filmas, sukurtas remiantis Vinco Giedros romano „Sviesk, Dovydai, akmenį!“ motyvais, pasakoja apie Lietuvą po Antrojo pasaulinio karo. Apie despotišką okupacinę santvarką ir lietuvių viltis kada nors vėl tapti laisvais. Tai vienos šeimos istorija partizaninio karo metais.

Skaityti daugiau