Žanras: Istorinis

Lenkų kino festivalis'19: Pasiuntinys (Kurier)

Drama Istorinis Veiksmo 114 min.

Likus keliasdešimt dienų iki Varšuvos sukilimą pradėjusios valandos „W“, lenkų karininkas Janas Nowakas Londone paskiriamas atlikti slaptą užduotį. Jis turi patekti į Varšuvą ir perduoti slaptus dokumentus generolui Tadeuszui „Bor“ Komorowskiui ir Armijos Krajovos vadovybei. Nuo misijos sėkmės priklauso dešimtys tūkstančių gyvybių. Novakas suvokia, kokia tai atsakomybė. Filmo pagrindu tapo garsiojo „Varšuvos kurjerio“ - Jano Nowako-Jeziorańskio biografija.

Skaityti daugiau
Lenkų kino festivalis'19: Pilsudskis (Piłsudski)

Drama Istorinis 120 min.

1901-ieji. Bravūriškai pasprukęs iš psichiatrijos ligoninės, Józefas Piłsudskis vėl tampa pogrindinio lenkų nepriklausomybės judėjimo vadu. Nepalaužiamas mūšio lauke, asmeniniame gyvenime jis blaškosi tarp dviejų moterų – žmonos ir meilužės. Laikomas teroristu, Pilsudskis kartu su artimiausiais padėjėjais pasiryžęs viskam – pasikėsinti į caro valdininkus ir kareivius, nelegaliai gabenti bombas, užpulti traukinį – kad tik pasiektų tikslą: laisvą Lenkiją. Artėja 1914-ieji ir Pilsudskis įžvelgia naują galimybę pasiekti tai, kas rodosi neįmanoma.

Skaityti daugiau
Lenkų kino festivalis'19: Ponas Džounsas (Obywatel Jones)

Istorinis Trileris 119 min.

Jaunas žurnalistas Garethas Jonesas išgarsėjo išspausdinęs interviu su Hitleriu, šiam atėjus į valdžią 1933 metais. Ambicingasis velsietis nusprendžia parengti reportažą apie staigų SSSR modernizacijos šuolį ir išvyksta į Maskvą gauti interviu su Stalinu. Čia susipažįsta su vietine žurnaliste Ada Brooks, iš kurios sužino, kad tiesa apie Stalino režimą yra slepiama sovietų senzūros. Jonsas išvyksta į Ukrainą ir tampa Holodomoro tragedijos liudininku. Grįžęs į Londoną, jis išspausdina straipsnį, kuriame papasakoja apie tenykštį paties patirtą siaubą. Tačiau straipsnio autentiškumą suskumba paneigti kremliaus įtakoje esantys vakarų žurnalistai. Nepaisydamas pavojaus gyvybei, Garethas toliau atkakliai kovoja už tiesą. Filmas 2019 m. dalyvavo tarptautinio Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje. Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais

Skaityti daugiau
MIDVĖJAUS MŪŠIS (Midway)

Istorinis Veiksmo

Midvėjaus jūrų mūšis, įvykęs 1942 m. birželio 4-7 dienomis Ramiame vandenyne, istorikų laikomas vienu svarbiausių momentų, nulėmusių Sąjungininkų pergalę Antrajame pasauliniame kare. Praėjus pusmečiui nuo Perl Harboro užpuolimo, Japonijos jūrų laivynas smogė JAV pajėgoms Midvėjaus atole. Ko japonai nežinojo – kad amerikiečiai, iššifravę japonų pranešimus, juos įviliojo į pasalą. Keturias dienas trukusio mūšio metu buvo subombarduoti ir nuskandinti geriausi Japonijos kariniai laivai, žuvo daugiau nei 4000 elitinių japonų karių. Po šio smūgio Japonijos jūrų pajėgos taip ir nesugebėjo atsigauti.

Skaityti daugiau
Sutemose

Drama Istorinis 120 min.

Naujas režisieriaus Šarūno Barto filmas, sukurtas remiantis Vinco Giedros romano „Sviesk, Dovydai, akmenį“ motyvais, pasakoja apie Lietuvą po Antrojo pasaulinio karo. Apie despotišką okupacinę santvarką ir lietuvių viltis kada nors vėl tapti laisvais. Tai vienos šeimos istorija partizaninio karo metais.

Skaityti daugiau