Žanras: Mokslinė fantastika

65

Siaubo Trileris Mokslinė fantastika

737-asis reisas nežadėjo absoliučiai jokių nemalonumų: patyręs pilotas Milsas (aktorius Adamas Driveris) į tolimą planetą turėjo nugabenti 35 tyrinėtojų komandą. Maršrutas aiškus, visos galimos problemos apsvarstytos ir visoms numatyti sprendimai. Žodžiu, rutininis skrydis. Ir vis tik kažkur buvo apsiskaičiuota.

Skaityti daugiau
Įsikūnijimas: vandens kelias (Avatar: The Way Of Water)

Veiksmo Mokslinė fantastika 192 min.

Filme yra naudojami ryškūs efektai, kurie gali paveikti žiūrovus jautrius šviesai ar kitoms foto reakcijoms. Po beveik 13 metų režisierius James Cameron kviečia sugrįžti į fantastinį Pandoros pasaulį, kur vanduo susieja viską – prieš gimstant ir po mirties. Po konflikto tarp žmonių kolonizatorių ir vietinių Na‘vi genties atstovų, buvęs jūrų pėstininkas Džeikas Salis (akt. Sam Worthington) tapo tikru Na‘vi genties nariu ir dabar gyvena su savo nauja šeima. Bet pažįstama grėsmė sugrįžta užbaigti tai, kas buvo pradėta anksčiau ir Džeikas privalo įkvėpti Neytiri (akt. Zoe Saldana) bei visą Na‘vi armiją, kad apsaugotų jų planetą.

Skaityti daugiau
Lenkų kino dienos: Diena, kai šiukšlėse radau merginą (Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę)

Veiksmo Mokslinė fantastika 98 min.

Lenkiškas mokslinės fantastikos filmas, vienas iš pirmųjų XXI amžiaus Lenkijoje pastatytų šio žanro filmų. Jame įspūdingai pavaizduota susirūpinimą kelianti ateities vizija, įkvėpta filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis“. Lenkija, 2028-ieji. Asmenims, nuteistiems už sunkius nusikaltimus, atliekama automacija. Jiems nuskutamos galvos, uždedami antkakliai, kurie reguliariai į organizmą įšvirkščia jausmus slopinančių kvaišalų. Kaliniams negrįžtamai išsitrina visi prisiminimai, tuomet jie siunčiami į mokymus darbams, kuriems nereikia jokių intelektinių pastangų. Šitaip automatizuotus asmenis valstybė kaip vergus išnaudoja visuomeniniams darbams arba už pinigus skolina privatiems verslininkams.

Skaityti daugiau
Vesper

Mokslinė fantastika 112 min.

Viltis – tai, kas veda į priekį net tada, kai atrodo, kad pasaulis žlunga. Nualintoje žemės planetoje trūksta maisto. 13-metė Vesper nenuleidžia rankų – namuose slaugo sunkiai sergantį tėvą, o miško gilumoje imasi biologinių eksperimentų. Pasauliui reikia išradimo, kuris padės išmaitinti žmoniją. Lemtinga pažintis įkvepia Vesper sukaupti jėgas, išmonę ir protą, kad pasiektų savo tikslą.

Skaityti daugiau