Žanras: Karinis

Lenkų kino dienos: Babilonas. Raportas apie karo padėtį (Babilon. Raport o stanie wojennym)

Drama Karinis 74 min.

Filmo scenarijus sukurtas pagal Mareko Nowakowskio knygą „Raportas apie karo padėtį. Kasdienybės užrašai“. Ta kasdienybė – tai toli gražu ne vien vaizdeliai su milicijos patruliais, kadrai su gatvės šildytuvus apstojusiais kareiviais ar per televizorių vietoj rytinės programos rodoma generolo Jaruzelskio kalba. Karo padėtis – tai ne tik 1981–1982 m. žiema. Lenkijos Liaudies Respublikoje ilgiau nei pusantrų metų žmonėms teko gyventi ties skurdo riba, kovoti, kad išgyventų, kad gautų būtiniausių produktų, susidarius situacijai, kai, kaip rašė M. Nowakowskis, „valdžia pagriebė tautą savo geležinėmis letenomis ir ėmė smaugti“.

Skaityti daugiau
Lenkų kino dienos: Legionai (Legiony)

Melodrama Karinis 140 min.

Filmas pasakoja apie jaunus žmones, kurie ką tik įžengė į suaugusiųjų pasaulį ir kuriuos drasko dvejonės. Didžioji XX amžiaus istorija lieka fone, o pirmame plane rutuliojasi pasakojimas apie draugystes, viltis, svajones apie laisvę, karštus jausmus ir brendimą sunkiais laikais. Greta išgalvotų veikėjų filme išvysime ir daug iš istorijos puslapių pažįstamų žmonių. Tarp jų bus brigadininkas Józef Piłsudski, rotmistras Zbigniew Dunin-Wąsowicz, poručikas Jerzy Topór-Kisielnicki, poručikas Stanisław Kaszubski ir daug kitų. Filmas „Legionai“ supažindina tiek su legionierių gretose viešpatavusia atmosfera, tiek su dilemomis, su kuriomis anuomet susidurė jaunieji lenkai. Taip pat tai pasakojimas apie meilę nelaisvai Tėvynei. „Legionai“ – brangiausias lenkiškas filmas nuo „Miesto 44“ laikų.

Skaityti daugiau
Operacija „MINCEMEAT“ (OPERATION MINCEMEAT)

Drama Karinis 128 min.

1943 - ųjų pavasarį, pačiame Antrojo Pasaulinio karo įkarštyje, Sąjungininkams žūt būt reikėjo pasipriešinti vis stiprėjančiam Hitlerio dominavimui Europoje. Buvo nusprę sta, jog tam geriausiai pasitarnautų įsitvirtinimas Sicilijoje. Tačiau kaip išsilaipinti saloje, nesulaukiant vokiečių pasipriešinimo ir išvengiant aukų? Dviem britų žvalgybos MI5 agentams kilo viena keisčiausių, beprotiškiausių ir rizikingiausių minčių karybos istorijoje - vokiečiams pakišti neegzistuojančio žvalgo kūną su sufabrikuotais duomenimis apie Sąjungininkų planus išsilaipinti Graikijoje ir Sardinijoje.

Skaityti daugiau
Sparno broliai (Devotion)

Drama Karinis Veiksmo 138 min.

Veiksmo kupinas karinis filmas žiūrovą nukels į praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio pradžią. Pagal tikrus įvykius sukurto filmo vienas pagrindinių herojų – juodaodis JAV laivyno pilotas Džesis Braunas (aktorius Jonathan‘as Majors‘as ). Tuo metu, kai pietinėse Amerikos valstijose juodaodžiams dar nebuvo leidžiama mokytis, valgyti ar netgi važiuoti tuo pačiu autobusu su baltaisiais, Džesio gyvenimas, švelniai tariant, nebuvo lengvas. Tačiau nepalenkiamos valios, užsispyrimo ir darbo dėka vaikinas užsitarnavo savo kolegų bei viršininkų pagarbą ir pamažu tapo vienu geriausių JAV laivyno pilotų....

Skaityti daugiau
Tvirtas užnugaris (The Covenant)

Trileris Karinis Veiksmo 124 min.

Kuomet Jungtinės Valstijos užpernai vasarą paskelbė, kad po daugiau nei 20-ies metų išves savo pajėgas iš Afganistano, visi žinojo, kad Talibanas susigrąžins valdžią. Tačiau niekas nesitikėjo, kad tai įvyks taip greitai: Kabulas krito vos per kelias valandas. Šalyje kilo suirutė ir panika, o pasaulyje – skandalas, paaiškėjus, kad amerikiečiai „ant ledo“ paliko tūkstančius vietinių gyventojų, bendradarbiavusių su JAV. Dabar jiems visiems potencialiai grėsė mirtis.

Skaityti daugiau