Uždaryti
Okulus
Okulus
Premjera
25 Bal 2014
Trukmė
105 min.
Pilnas aprašymas
6,1

Vidutinis vertinimas

Okulus

Siaubo Amžiaus cenzas: N-16 105 min.

Filmas anglų kalba, su lietuviškais subtitrais. Praradę savo tėvus vaikystėje, Timas (akt. Brentonas Thwaitesas) ir Kailė (akt. Karen Gillan) pasuko skirtingais gyvenimo keliais. Mergina sugebėjo išsikapstyti iš šios keistos ir nepaaiškinamos nelaim...

Pilnas aprašymas

Filmas anglų kalba, su lietuviškais subtitrais.

Praradę savo tėvus vaikystėje, Timas (akt. Brentonas Thwaitesas) ir Kailė (akt. Karen Gillan) pasuko skirtingais gyvenimo keliais. Mergina sugebėjo išsikapstyti iš šios keistos ir nepaaiškinamos nelaimės padarinių ir įgyti aukšto išsilavinimo diplomą, tačiau jos brolis turėjo praleisti nemažai laiko psichiatrinėje ligoninėje, kad galėtų atstatyti savo psichinę būklę. Sulaukę pilnametystės, brolis ir sesuo vėl susitinka, tačiau ne be reikalo. Kailė nori įrodyti Timui, kad tą naktį, kai įvyko tragedija dėl visko buvo kaltas padaras, gyvenantis senoviniame veidrodyje. Jaunuoliai nė nenutuokia, kas jų vėl lauks susidūrus su praeities šešėliais...

Okulus (lot. Oculus) išvertus pažodžiui reiškia akį, tačiau atsižvelgiant į ganėtinai gilią filmo mintį, šis pavadinimas metaforiškai simbolizuoja sielos veidrodžio atspindį, todėl juostoje dominuojantis senovinis veidrodis taip stipriai paveikia pagrindinių personažų likimus. Jau nuo senovės laikų veidrodžiai buvo laikomi vienais svarbesnių paranormalaus pasaulio portalų, kuriuose buvo galima pamatyti tiek blogio, tiek gėrio atvaizdą. Daugelyje kultūrų veidrodis iki šiol yra laikomas magijos įrankiu, todėl sudaužius jį gali sulaukti septynerių metų nelaimių liūno.

„Paranormalių reiškinių“, „Tūnąs tamsoje“ ir „Išvarymo“ kūrėjai vėl sujungia jėgas ir žiūrovams pristato ne ką prastesnį kino iššūkį nei paminėti siaubo žanro hitai. Šiame filme galima rasti ne tik kvapą gniaužančių ir širdį stingdančių įtampos kupinų scenų, tačiau ir protingai papasakotą istoriją su gana gilia mintimi, kuri neduos ramybės iki pat juostos finalinių titrų. Tai nenuspėjamas filmas, kurio metu bus galima patirti tiek baimę, tiek nuostabą, tiek malonumą nuo meistriškai pristatytos siužetinės linijos ir nebanalios scenaristų idėjos.

„Kokios paslaptys slepiasi veidrodžiuose ir kokią galią turi atspindžiai?“ – atsakymą į šį klausimą sužinosite pažiūrėję naujausią "Tūnąs tamsoje" kūrėjų juostą – „Okulus“, kurios premjera kino teatruose balandžio 25 d. 


Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus
20

balsai

6,1

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą Okulus

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.

Asta

Asta

13.05.2014, 12:22:32

Žiauriai geras siaubo filmas, super! Istorija originali, labai patiko, kad šokinėja tarp laiko - tai rodo praeitį, tai dabartį. Itin suintrigavo tai, kad gerą pusę filmo tikrai nesupranti tas veidrodis tikrai prakeiktas, ar tiems žmonėms tikrai su galva negerai. Labai gerai išlaiko įtampą, labai šiurpus (ne iš tų, kur gąsdina staiga iššokančiom katėms ar panašiai), išėjus iš kino teatro salės apima toks nejaukumo jausmas :) galėtų visi siaubo filmai tokie būti, super.

msad

msad

30.04.2014, 16:52:06

labai prastas "siaubiakas"