Uždaryti
PERSŲ KALBOS PAMOKOS (Persian Lessons)
PERSŲ KALBOS PAMOKOS (Persian Lessons)
Premjera
30 Spl 2020
Trukmė
127 min.
Sukurta
Vokietija, Rusija, 2020
Režisierius
Vadim Perelman
Vaidina
Nahuel Pérez Biscayart
Lars Eidinger
Jonas Nay
David Schütter
Pilnas aprašymas
10

Vidutinis vertinimas

PERSŲ KALBOS PAMOKOS (Persian Lessons)

Drama Amžiaus cenzas: N-13 127 min.

1942-ieji. Naciai okupuoja vieną Europos šalį po kitos. Prancūzijoje gyvenantis rabino iš Antverpeno sūnus Žilis (aktorius Nahuel‘is Pérez‘as Biscayart‘as) rengiasi bėgti į Šveicariją, tačiau nespėja. Jį kartu su kitais žydais suima SS kareiviai ir uždaro į getą. Desperatiškai ieškant išsigelbėjimo, rytietiškos išvaizdos Žiliui šauna mintis apsimesti persu. Netikėtai jam pačiam, melas suveikia: naciai patiki, kad Žiulio šaknys yra Irane.

Pilnas aprašymas

Tačiau atokvėpis trunka neilgai. Tarp okupantų yra pareigūnas – virtuvės šefas Klausas Kochas – svajojantis po karo atidaryti restoraną Irane. Tačiau tam reikia išmokti vietinę kalbą. Sužinojęs, kad tarp kalinių yra iranietis, Kochas nedvejodamas įsako atvesdinti Žilį ir pateikia ultimatumą: norėdamas atgauti laisvę, vaikinas turi išmokyti jį farsi kalbos.

Apstulbintas netikėto įvykių posūkio ir neturėdamas kitos išeities, Žilis sutinka. Tačiau dabar jam iškyla kita problema: kaip išmokyti kitą žmogų kalbos, kurios pats nemoki? Išradingas jaunuolis nutaria improvizuoti ir, prasidėjus pamokoms, tiesiog išranda naują kalbą. Entuziastingai nusiteikęs vokietis uoliai mokosi neegzistuojančios kalbos, o sulig kiekviena pamoka okupanto ir kalinio ryšys ir tarpusavio santykiai tampa vis labiau siurrealistiniai. Ar Kochas sugebės perprasti įžūlią klastą? Ar Žiliui pavyks išsisukti nuo sulig kiekviena diena didėjančios grėsmės būti demaskuotam?

Kvapą gniaužianti psichologinė karinė drama „Persų kalbos pamokos“, režisuota ukrainiečio Vadimo Perelmano („Smėlio ir rūko namai“, „Gyvenimas jai prieš akis“, „Nupirk man laimę“) į Lietuvos kino ekranus atkeliauja spalio 30 dieną.

Filmas vokiečių-prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

26 Žmonių nori pamatyti

2

balsai

10

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą PERSŲ KALBOS PAMOKOS (Persian Lessons)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.