Uždaryti
ŠALTASIS KARAS (Cold War)
ŠALTASIS KARAS (Cold War)
Premjera
30 Lap 2018
Trukmė
88 min.
Sukurta
Filmas lenkų kalba su lietuviškais subtitrais
Pilnas aprašymas
9,5

Vidutinis vertinimas

ŠALTASIS KARAS (Cold War)

Drama Amžiaus cenzas: N-13 88 min.

Pelnęs prestižinį JAV kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimą už geriausią 2013 metų užsienio filmą „Ida“ (angl. „Ida“), lenkų kino režisierius ir savo kuriamų juostų scenaristas Pawelas Pawlikowskis sugrįžta į didžiuosius kino ekranus su dar vienu išskirtiniu ir jau tarptautinį pripažinimą pelniusiu filmu „Šaltasis karas“ (angl. „Cold War“), šiais metais jam atnešusiu Kanų kino festivalio apdovanojimą geriausio režisieriaus kategorijoje.

Pilnas aprašymas

Filmo istorija sukasi aplink du jaunus užsispyrusius žmones Zulą (akt. Joanna Kulig) ir Viktorą (akt. Tomasz Kot), kurie nepaisant sunkumų ir socialinės atskirties, pamilsta vienas kitą. Tačiau, atėjus sunkiam laikotarpiui – 50-ųjų Šaltajam karui, kuris suniokojo visus jų planus, jie vis dar giliai širdyje  tikisi, kad jų jausmas išliks toks pat tyras ir gražus, kaip ir jų pažinties dieną.

Šis Pawelo Pawlikowsio filmas – tai ne vien juosta apie didžiąją meilę, bet ir apie ne itin šviesų istorinį laikotarpį, kai Lenkiją ir kitas kaimynines šalis užvaldė Stalino režimas. Žmonės tada neturėjo jokio kito pasirinkimo, kaip tik paklusti naujai valdžiai arba pasipriešinti ir tapti medžiojamais atitinkamų tarnybų.

Juosta yra išskirtinė ne vien puikiai perteiktu laikotarpiu, bet ir filmavimo stiliumi, kuris yra labai artimas klasikiniams Holivudo filmams iš penktojo ir šeštojo praeito amžiaus dešimtmečių, kai dominavo „noir“ stilius. Būtent tokiu stiliumi pagal visas žanro tradicijas ir yra sukurtas šis į „Oskarus“ Lenkijos šiais metais deleguojamas filmas.

„Šaltasis karas“ Lietuvos kino ekranus pasieks jau šių metų lapkritį pačiame kino apdovanojimų sezono įkarštyje.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

115 Žmonių nori pamatyti

6

balsai

9,5

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą ŠALTASIS KARAS (Cold War)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.