Uždaryti
ŠVYTINTI TAMSOJE (Radioactive)
ŠVYTINTI TAMSOJE (Radioactive)
Premjera
25 Rgs 2020
Trukmė
109 min.
Sukurta
Didžioji Britanija, Vengrija, 2019
Režisierius
Marjane Satrapi
Vaidina
Rosamund Pike
Sam Riley
Anya Taylor-Joy
Aneurin Barnard
Pilnas aprašymas
10

Vidutinis vertinimas

ŠVYTINTI TAMSOJE (Radioactive)

Biografinis Drama Amžiaus cenzas: N-13 109 min.

Marija Sklodovska-Kiuri (1867m.) yra viena garsiausių mokslininkių žmonijos istorijoje. Būtent jos dėka įvyko persilaužimas tyrinėjant radioaktyvumą, o periodinė elementų lentelė pasipildė dviem naujais elementais – radžiu ir poloniu. M. Kiuri yra pirmoji mokslininkė moteris, gavusi Nobelio premiją (1903m., fizikos srityje). Negana to, ji buvo pirmoji istorijoje, šią prestižinę premiją gavusi du kartus (antrą kartą – 1911m. chemijos srityje) ir iki šiol išlieka vienintele to pasiekusia moterimi.

Pilnas aprašymas

XIX a. pabaiga, Paryžius. Iš Lenkijos atvykusi jauna, smalsi, talentinga ir daug žadanti mokslininkė Marija Sklodovska (aktorė Rosamund Pike) trokšta pakeisti pasaulį ir yra labai nepakanti bukiems žmonėms. Susipažinusi su jau gana nemažai profesinėje srityje pasiekusiu kolega Pjeru Kiuri (akt. Sam Riley), mergina susižavi juo ne tik kaip mokslininku, bet ir kaip vyru.

Ši pažintis abiems tampa lemtinga: dirbdami kartu, sutuoktiniai Kiuri pasiekia persilaužimą radioaktyvumo tyrimuose bei atranda du naujus cheminius elementus, vieną kurių – polonį – Marija pavadina savo gimtosios šalies garbei. Deja, jų laimingą profesinį ir santuokinį gyvenimą (pora susilaukė dviejų dukterų) nutraukė tragiška ir kvaila nelaimė: 1906 m. Pjeras Kiuri žuvo Paryžiaus gatvėje, po arklių traukiamo vežimo ratais.

Marija jį pergyveno beveik trisdešimčia metų. Visą gyvenimą dirbusi su radioaktyviomis medžiagomis, mokslininkė mirė nuo radiacijos sukeltos aplastinės anemijos 1934 m., būdama 66-erių. Šis filmas pasakoja neįtikėtiną, bet tikrą unikalios moters – pionierės, maištininkės, genijaus – istoriją.

Filmas anglų kalba, su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

28 Žmonių nori pamatyti

5

balsai

10

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą ŠVYTINTI TAMSOJE (Radioactive)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.