Uždaryti
Žanas Polis Gotjė. Sapnas, vizija, šou (Jean Paul Gaultier: Freak and Chic )
Žanas Polis Gotjė. Sapnas, vizija, šou (Jean Paul Gaultier: Freak and Chic )
Premjera
26 Bir 2020
Trukmė
96 min.
Sukurta
Prancūzija, 2019
Režisierius
Yann L'Hénoret
Vaidina
Jean-Paul Gaultier
Tonie Marshall
Gilles Blanchard
Pilnas aprašymas
10

Vidutinis vertinimas

Žanas Polis Gotjė. Sapnas, vizija, šou (Jean Paul Gaultier: Freak and Chic )

Dokumentinis Amžiaus cenzas: N-13 96 min.

Paryžietis Jean‘as-Paul‘is Gaultier yra vienas skandalingiausių mūsų laikų mados dizainerių pasaulyje. Dažnai „enfant terrible“ tituluojamas menininkas visuomet buvo maištingas, ekstravagantiškas, šokiruojantis ir nevengiantis konfrontacijų. Tačiau šiame filme pasakojama istorija yra apie išskirtinį įvykį, kuriuo dizaineris pranoko pats save.

Pilnas aprašymas

Dar būdamas paauglys, J.-P. Gaultier susižavėjo kabareto namais „Folies Bergère“. Devintoje (Operos) Paryžiaus apskrityje iškilęs pastatas pirmąkart duris atvėrė 1869 m., kaip operos teatras. Tačiau gana greitai rimtesnį teatro repertuarą pakeitė lengvesnės operetės, populiariosios muzikos vakarai ir gimnastų pasirodymai. Vienas garsiausių pasirodymų ne vien „Folies Bergère“ istorijoje, bet apskritai pasaulio popkultūroje įvyko 1926-aisiais, kuomet juodaodė dainininkė ir šokėja Josephine Baker prieš publiką pasirodė vien su iš bananų pagamintu sijonu. Užuomina į šį pasirodymą, beje, šmėkšteli ir filme rodomame J.-P. Gaultier šou „Freak and Chic“.

Pagrindine šio išskirtinio renginio siužetine linija dizaineris pasirinko savo paties gyvenimo istoriją. 40 metų trunkančios karjeros retrospektyvoje sutilpo viskas: mada, kinas, šokis, teatras ir ekstravagancija. Prieš žiūrovų akis prabėga sunki būsimojo dizainerio paauglystė, patyčios mokykloje ir skausmingos seksualinės tapatybės paieškos. Tarsi kaleidoskope, scenoje šmėkščioja pirmieji dizainerio žingsniai mados pasaulyje, nuolatinė iššūkių paieška, drąsūs sprendimai, skaudžios netektys ir didžiausi šlovės momentai. Prieš apstulbintų žiūrovų akis vėl sumirga garsieji „Penktojo elemento“ kostiumai, dar garsesnis 1990-aisiais Madonos dėvėtas korsetas su styrančiomis krūtimis, pliušiniais meškučiais aptaisyti raumeningi šokėjai, sadomazochistiniams žaidimams pritaikyti apdarai ir daugybė kitų, su niekuo nesupainiojamų dizainerio darbų.

Dabar šį žadą atimantį pasirodymą galite pamatyti ir jūs.

Filmas prancūzų kalba, su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

0 Žmonių nori pamatyti

1

balsai

10

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą Žanas Polis Gotjė. Sapnas, vizija, šou (Jean Paul Gaultier: Freak and Chic )

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.