Uždaryti
ASAS MAVERIKAS (Top Gun: Maverick)
ASAS MAVERIKAS (Top Gun: Maverick)
Premjera
27 Geg 2022
Trukmė
131 min.
Sukurta
JAV, 2020
Režisierius
Joseph Kosinski
Vaidina
Tom Cruise
Miles Teller
Jennifer Connelly
Pilnas aprašymas
8,63

Vidutinis vertinimas

ASAS MAVERIKAS (Top Gun: Maverick)

Drama Veiksmo Amžiaus cenzas: N-13 131 min.

Kino studija Paramount Pictures paviešino pirmąjį filmo „Asas Maverikas“ (angl. „Top Gun: Maverick“, 2020) anonsą. Tai – kultinio 1986-ųjų Ridley Scott filmo „Top Gun“ tęsinys, tituluojamas laukiamiausia 2020-ųjų premjera, kurią išvys ir Lietuvos žiūrovai. Filmo anonsas žiūrovams žada įspūdingas oro kovas, pavojingus manevrus, nepriekaištingus specialiuosius efektus ir fantastišką aktorių komandą – filme pasirodys Tom Cruise, Miles Teller, Jennifer Connelly, Ed Harris, Val Kilmer ir daugelis kitų.

Pilnas aprašymas

Būsimoje veiksmo dramoje „Asas Maverikas“ pagrindinį vaidmenį atliekančio aktoriaus Tom Cruise personažas priverstas sugrįžti į tarnybą po 30 metų pertraukos ir stoti akistaton su praeities šešėliais. „Top Gun“ mokykloje, kurią pats kadų kadaise baigė, Maverikas (akt. Tom Cruise) instruktuoja būsimus pilotus. Vienu iš jo mokinių pasirodo esąs Bredlis Bredšou (akt. Miles Teller) – tragiškai žuvusio Niko Bredšou sūnus, svajojantis skraidyti taip, kaip tai darė legenda tapęs jo tėvas. Aktyvus jaunuolis nuolatos Maverikui primena prieš tris dešimtmečius įvykusią tragediją, kurią šis būtų linkęs pamiršti...

1986-aisiais pasirodęs filmas „Top Gun“ tapo tikru savo laikmečio hitu, iki šių dienų išlaikančiu populiarumo pozicijas. Istorija apie maištingą prestižinės mokyklos auklėtinį, meistriškai valdantį naikintuvą F-14 bei netikėtai pamilstantį ugdymo įstaigos dėstytoją, į kinus priviliojo milijonus žiūrovų. Kylančia žvaigžde laikytą aktorių Tom Cruise filmas pavertė geidžiamiausiu Holivudo jaunuoliu, o „Top Gun“ iki šiol laikomas vienu geriausių aktoriaus vaidmenų, leidusių jo karjerai šauti aukštyn. Filmas pelnė keturias nominacijas Oskarui, išsinešdamas statulėlę už geriausią filme skambėjusią dainą „Take My Breath Away“.

Drauge su Pentagonu 1986-aisiais kurtam filmui JAV Vyriausybė leido naudotis visa reikiama karine technika, tačiau mainais į tai kūrėjams iškėlė tikslą – padidinti JAV kariuomenėje tarnaujančių savanorių skaičių. „Top Gun“ kūrėjai jiems iškeltą užduotį įvykdė vos per keletą savaičių, o netrukus ir gerokai viršijo lūkesčius – JAV kariuomenėje siekiančių tarnauti savanorių skaičius ūgtelėjo net penkis kartus, filmą pavertęs sėkmingiausiu visų laikų filmu, kurtu bendradarbiaujant su Pentagonu. Sėkmingą filmo pasirodymą kinuose lydėjo įspūdinga reklaminė kampanija ir kino teatruose steigiami informaciniai centrai, kuriuose jaunuoliai buvo kviečiami čia pat užpildyti savanoriškos tarnybos prašymą, o norintiems buvo teikiama su kariuomene susijusi informacija bei konsultuojama norint mokytis karybos.

Filmas anglų kalba, su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

231 Žmonių nori pamatyti

92

balsai

8,63

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Susijusios naujienos ASAS MAVERIKAS (Top Gun: Maverick)
Komentarai

Rašyti komentarą ASAS MAVERIKAS (Top Gun: Maverick)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.

Bizūnas

Bizūnas

04.06.2022, 21:51:36

6/10 Gan nuobodus, daug loginių klaidų. Filmas pritaikytas specialiai vienam aktoriui- T. Kruzui, bet atrodo bandymas nepavyko. Tuoj tuoj old school nušluostys snarglį piemenims, o gal ir atvirkščiai. Bet tu žiūrėdamas jau žinai kas bus. Intriga 0/10. Kruzai, jei skaitai mane, o aš žinau, kad visada skaitai, tau laikas į pensiją, nesižemink kaip klounai B. Vilisas ir Keidžas. Nors man px.