Uždaryti
Aušros pažadas(Promise at Dawn)
Aušros pažadas(Promise at Dawn)
Premjera
26 Lie 2019
Trukmė
133 min.
Sukurta
Filmas prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.
Pilnas aprašymas
6

Vidutinis vertinimas

Aušros pažadas(Promise at Dawn)

Biografinis Drama Romantinis Amžiaus cenzas: N-13 133 min.

Jautri Vilniuje gimusio prancūzų rašytojo Romain Gary gyvenimo istorija.

Pilnas aprašymas

„Aušros pažadas“ yra 1914 m. Vilniuje gimusio pasaulinio garso prancūzų rašytojo Romain Gary istorija, papasakota pagal to paties pavadinimo autoriaus biografiją (kelis kartus išleistą ir lietuviškai). 

Romano Kacevo (toks tikrasis rašytojo vardas) tėvai buvo Lietuvos žydai: motina Nina buvo kilusi iš Švenčionių, tėvas Aris-Lybas – iš Trakų. Tiesa, jau suaugęs R. Gary manė, kad tikrasis jo tėvas buvo aktorius (kaip ir jo motina) Ivanas Mosžuchinas, į kurį rašytojas buvo stulbinamai panašus – apie šį įtarimą pasakojama ir R. Gary autobiografijoje. 

Kuomet mažajam Romanui buvo 11 metų, Aris-Lybas paliko šeimą ir būsimasis rašytojas augo vien su motina. Ugningo charakterio Nina Kacev (aktorė Charlotte Gainsbourg) nuo pat vienturčio sūnaus gimimo buvo šventai įsitikinusi, kad Romanui skirta didinga ateitis. Ji niekuomet nepraleisdavo progos net visiškai nepažįstamiems žmonėms papasakoti apie sūnaus talentus ir jo laukiantį nuostabų gyvenimą. Šie motinos lūkesčiai mažajam Romanui paliko neišdildomą įspūdį ir poveikį – autobiografijoje rašytojas prisipažįsta, kad už viską, ko gyvenime pasiekė, turi būti dėkingas vien jai. 

Motinos instinktas neklydo: nuo 14-os metų gyvenęs Prancūzijoje, R. Gary (akt. Pierre Niney) pilotavo lėktuvą ir kovėsi Antrajame pasauliniame kare, dirbo diplomatu, režisavo filmus ir, žinoma, rašė. Jis iki šiol laikomas vienu iškiliausių XX a. Prancūzijos rašytojų ir yra vienintelis žmogus pasaulyje, presitižiškiausią šalies literatūrinę Gonkūrų premiją laimėjęs du kartus. 

Biografinė juosta apie R. Gary „Aušros pažadas“ Lietuvoje bus rodoma nuo liepos 26 dienos. 

Filmas prancūzų kalba su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

69 Žmonių nori pamatyti

2

balsai

6

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą Aušros pažadas(Promise at Dawn)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.