Uždaryti
Laiškai Sofijai
Laiškai Sofijai
Premjera
30 Rgp 2013
Trukmė
125 min.
Sukurta
Lietuva, 2012
Pilnas aprašymas
8,4

Vidutinis vertinimas

Laiškai Sofijai

Drama Amžiaus cenzas: N-7 125 min.

Filmas lietuvių kalba. Dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (aktorius Rokas Zubovas) išsiskiria iš minios nuoširdžia ir draugiška šypsena, nors jo skurdus ir nelaimingas gyvenimas niekada nebuvo lengvas. Tuo tarpu Sofija Ky...

Pilnas aprašymas

Filmas lietuvių kalba.

Dailininkas ir kompozitorius Mikalojus Konstantinas Čiurlionis (aktorius Rokas Zubovas) išsiskiria iš minios nuoširdžia ir draugiška šypsena, nors jo skurdus ir nelaimingas gyvenimas niekada nebuvo lengvas. Tuo tarpu Sofija Kymantaitė (aktorė Marija Korenkaitė) yra visiška jo priešingybė - užaugusi turtingoje šeimoje, studijavusi literatūrą ir filosofiją aršiai kovojanti už Nepriklausomą Lietuvą. Jie abu netikėtai susitinka 1908 metais Rusijos caro kontroliuojamame Vilniuje, kur net kunigai rekomenduoja kalbėti lenkiškai.

Jauna, žavi, atkali moteris paliečia meniškos sielos keistuolio Mikalojaus širdį. Šis gyvenimo periodas jam nepaprastai turiningas - jis tapo paveikslų seriją, kuria simfoniją ir nuolat rašo laiškus Sofijai - moteriai, kuri jį užbūrė. Sofija tuo tarpu atsidavusiai ir ugningai gina daktaro Jono Basanavičiaus idėjas, bet darbas cenzūruojamame laikraštyje "Viltis" ją tempia į vis gilesnę neviltį. Be to Sofijos namuose vis dažniau lankosi rusų pulkininkas Nikolajus Rostovas (aktorius Nikolajus Antonovas), kuris prisistato jaunos moters gerbėju ir literatūros žinovu bei tiesmukomis užuominomis spaudžia jos tėvus. Visgi Sofija apsisprendžia keliauti paskui Mikalojų į Sankt Peterburgą, kur gyvena ir turtingas lietuvis Mstislavas Dobužinskis (aktorius Andrius Bialobževskis). M.K.Čiurlionis Sankt Peterburge pristatęs savo simfoniją miško tema pagaliau pasiekia taip išsvajotą šlovę. Apsvaigęs nuo liaupsių ir atsipalaidavęs jis neatsispiria aukštuomenės damų žavesiui ir išduoda Sofiją. Šis Mikalojaus nuotykis įsiutina Sofiją. Nelaiminga, įskaudinta ji grįžta į Vilnių. Čia ji vėl susitinka su Nikolajumi, kuris trokšta pasisavinti patinkančią moterį ir imasi planų ištremti disidentą dailininką M.K.Čiurlionį į Sibirą.

Filmą, kuris supina tikrus istorinius įvykius, lietuvių genijaus biografijos faktus, išgalvotas siužeto interpretacijas ir realius M.K.Čiurlionio paveikslus bei mintis, įgarsina nuostabios muzikinės kompozijos. Jas gyvai sugrojo pianistas Rokas Zubovas (Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis), atlikęs pagrindinį vaidmenį šiame filme.

Britų režisieriaus sukurtas lietuviškas filmas visuose Lietuvos kino ekranuose jau nuo rugpjūčio 30 d.


Slėpti aprašymą

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus
43

balsai

8,4

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą Laiškai Sofijai

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.

to Panda

to Panda

05.09.2013, 15:46:54

Deja, Lietuva atgavo nepriklausomybę 1990m. kovo 11d.

Lina

Lina

03.09.2013, 12:59:18

Tikrai labai aktualus klausimas, nejau niekas nežino - ar yra angliški subtitrai?

Panda

Panda

02.09.2013, 23:03:18

Filmas patiko. Tik nepatiko filmo pabaigoje rodomuose titruose klaidos: paminėta, kad Sofija daugiau "nevedė" ir Lietuva atgavo Nepriklausomybę 1990 m.,o ne 1991 m.

Ona Baliukienė

Ona Baliukienė

01.09.2013, 10:15:22

Ačiū.

Viekšniai

Viekšniai

01.09.2013, 09:07:17

Idomus turėtų būti filmas.Reikės pažiūrėti.Vienas Zubovas mano senelį našlaitį kartu su savo broliu augino Zubovas ir išmokė specialybės.

Agata

Agata

28.08.2013, 14:28:26

Ar filmas subtitruotas angliškai?