Uždaryti
NEDIDELĖ PASLAUGA (A SIMPLE FAVOR)
NEDIDELĖ PASLAUGA (A SIMPLE FAVOR)
Premjera
21 rugs. 2018
Trukmė
118 min.
Pilnas aprašymas

NEDIDELĖ PASLAUGA (A SIMPLE FAVOR)

Kriminalinis Trileris Amžiaus cenzas: N-13 118 min.

Mažame Amerikos miestelyje gyvenančios Stefanės (aktorė Anna Kendrick) gyvenimas pasikeitė tą dieną, kai ji susipažino su išskirtine asmenybe: Emile (Blake Lively). Kompiuterinį dienoraštį rašanti Stefanė nuo pat pirmojo susitikimo susižavi elegantiška, nuostabiai gražia ir paslaptinga moterimi – tokia, kokia norėtų būti ir ji pati.

Pilnas aprašymas

Vieną dieną, paslaptingo skambučio metu paprašiusi Stefanės „nedidelės paslaugos“, Emilė pradingsta. Susirūpinusi blogerė ima ieškoti draugės, tačiau Emilė, rodos, išnyko be pėdsakų. Nei jos vyrui, nei į paieškas įsijungusiai policijai nepavyksta aptikti nė menkiausios užuominos apie pradingėlę. Desperatiškai ieškodama bent kokio nors siūlo galo, Stefanė pradeda domėtis Emilės praeitimi ir pamažu prieš jos akis ima skleistis visiškai kitoks nuostabiosios draugės paveikslas.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

508 Žmonių nori pamatyti

play
Redakcijos apžvalga
Nedidelė paslauga - recenzija

Autorius:



„Nedidelė paslauga“ (angl. „A Simple Favor“) – tai filmas, paremtas 2017 m. knyga tokiu pat pavadinimu. Knygos adaptacija patikėta Paului Feigui, kurio paskutinis filmas buvo 2016-ųjų „Vaiduoklių medžiotojos“ (angl. „Ghostbusters“). Su patyrusiu režisieriumi, talentingais aktoriais ir stipriu pradiniu pagrindu, tai gali būti vienas geresnių rudens sezono filmų.

Siužetas

Stefanė yra mamyčių tinklaraštininkė, geraširdė ir nuolatos kupina energijos. Vieną dieną savo sūnaus darželyje ji sutinka Emilę – visišką savo priešingybę. Natūraliai jos tampa geriausiomis draugėmis, tačiau po kelių dienų Emilė dingsta ir Stefanei lieka išsiaiškinti, kas nutiko jos naujai geriausiai draugei.

Scenarijus

Filmo scenarijus yra adaptuotas pagal knygą. Kiekvienas knygos skyrius filme yra atskirtas Stefanės tinklaraščio transliacijomis. Visos šios transliacijos filme yra sužymėtos dienomis, tai padeda lengviau sekti filmo įvykius ir laiką. Kadangi knyga yra virš 300 puslapių, akivaizdu, kad reikėjo atsisakyti kai kurių šalutinių istorijų ar personažų vystymo, tačiau filmo scenaristai padirbėjo labai kokybiškai, tad žiūrint filmą jų nė netrūksta. Vis tik scenarijus turi vieną didelį trūkumą, būdingą blogiems trileriams – parodomas koks nors objektas ar personažas pasako sakinį, kurio prasmė atsiskleidžia vėliau, ir tai sudaro įspūdį, jog tai turėtų būti labai svarbus momentas, tačiau jo tikslas yra beprasmis ir tai naudojama tik kaip momentas šokiruoti žiūrovui.

Tonas, tempas ir logika

Knyga, kuria paremtas šis filmas, yra grynas trileris kaip „Dingusi“ („Gone Girl“) ar „Mergina traukiny“ („The Girl on the Train“). Filmo režisierius daugiausiai yra žinomas dėl savo komedijų ir jis nerežisavo kitokio žanro filmo nuo pat  savo debiuto, todėl nėra nuostabu, kad jis į šį trilerį bandė įlieti ir savo stiliaus humoro. Kartais tai veiksminga ir padeda sumažinti įtampą, o kartais tai atrodo kaip scena iš atskiro filmo ir tonai visiškai nesiderina su tuo, kas vyksta istorijoje ir tuo, ką daro personažai. Tai yra mažiausia filmo problema, daug keisčiau atrodo filmo tempas. Per dvi valandas šis filmas sugeba pereiti nuo komedijos iki trilerio, iki netyčinės komedijos ir pabaigoje tapti tiesiog chaosu. Paskutinės 10 filmo minučių yra tiek absurdiškos ir kvailos, kad buvo sunku patikėti, kad tai yra tas pats filmas kurį žiūrėjau vos prieš pusvalandį. Ir nors pabaiga yra nelogiška, kvaila ir absurdiška, tai buvo mano mėgstamiausia filmo dalis, nes be jos tai galėjo būti eilinis vidutinis trileris, kuris dabar dėl savo chaoso išsiskyrė iš daugumos ir paliko didelį įspūdį. Tai yra filmas, kurio antrojoje pusėje geriau nepraleisti nė 30 sekundžių, nes netikėti posūkiai nutinka tokiu beprotišku tempu, kad žiūrovams nelieka laiko pagalvoti, ar viskas logiška, nes jau vėl įvyksta kažkas netikėto.

Techninė pusė

Paulas Feigas yra industrijos veteranas, visos jo juostos buvo kokybiškai nufilmuotos ir neturėjo didelių problemų, tačiau šis filmas yra įspūdingiausias jo kūrinys visoje karjeroje. Daugelis scenų yra nufilmuotos paprastai (vertinant kameros judesius ar apšvietimą), tačiau tai leidžia spindėti visoms kitoms detalėms. Filmo personažų kostiumai visada atrodo nuostabiai ir filmo metu vyrauja tema, susijusi su dviejų pagrindinių veikėjų apranga ir jų spalvomis. Filmo muzika taip pat yra susijusi su personažais, kur abiejų draugių muzikos skonių kontrastas girdėti nuo pat pradžių ir viskas yra susiję su jų asmenybėmis. Matyti, kad daug dėmesio buvo skirta filmo detalėms ir kad suteikta didesnė prasmė dalykams, kurie galėjo tiesiog būti paprasti. Vaidyba taip pat yra labai kokybiška, visi trys pagrindiniai filmo aktoriai atlieka nuostabų darbą, kur Anna Kendrick puikiai įkūnija mieliausią nevykėlę pasaulyje. Blake Lively taip pat puikiai vaidina nemalonią, visus išnaudojančią moterį, o jos vyrą vaidinantis Henry‘is Goldingas puikiai palaiko balansą tarp abiejų aktorių. Visi kiti aktoriai filme buvo neįspūdingi ar net blogi, tačiau jų laikas ekrane yra labai minimalus, todėl nesijaučia jų neigiamos įtakos.

Reziumė

„Nedidelė paslauga“ yra trileris, kuris laisvai galėjo būti vidutinis savo žanre, tačiau dėl režisieriaus ir techninių pasiekimų, nuostabių aktorių pasirodymų ir beprotiško scenarijaus jis išsiskiria iš daugumos. Jis nėra tobulas, tačiau tai vienas originalesnių filmų, kuriuos galima pamatyti didžiajame ekrane.

Susijusios naujienos NEDIDELĖ PASLAUGA (A SIMPLE FAVOR)