Uždaryti
PAREIGŪNAS IR ŠNIPAS (An Officer And a Spy)
PAREIGŪNAS IR ŠNIPAS (An Officer And a Spy)
Premjera
21 Vas 2020
Trukmė
131 min.
Sukurta
Prancūzija, Italija, 2020
Režisierius
Roman Polański
Vaidina
Jean Dujardin
Louis Garrel
Emmanuelle Seigner
Matteo Branciamore
Pilnas aprašymas
10

Vidutinis vertinimas

PAREIGŪNAS IR ŠNIPAS (An Officer And a Spy)

Drama Istorinis Amžiaus cenzas: N-13 131 min.

Nuo vasario 21 dienos didžiuosiuose kino ekranuose išvysime skandalingai pagarsėjusio, legendinio režisieriaus Romano Polanskio naujausią filmą „Pareigūnas ir šnipas“. Šį kartą kino genijus imasi narplioti tikrais faktais paremtą istoriją – garsiąją prancūzų karininko Alfredo Dreifuso bylą, sukrėtusią visą XIX a. Prancūziją. Naujausias R. Polanskio filmas Venecijos kino festivalyje kritikų įvertintas didžiuoju žiuri prizu.

Pilnas aprašymas

Jaunam ir gabiam prancūzų armijos generalinio štabo karininkui Alfredui Dreifusui (akt. Louis Garelis) žadama perspektyvi karjera. Tačiau, jauno žmogaus viltys sąžiningai ir garbingai tarnauti tėvynei 1894-ųjų metų spalį sudūžta į šipulius, o gyvybė pakimba ant plauko. Prancūzų kariuomenės kapitonas apkaltintas valstybės išdavimu ir slaptu šnipinėjimu Vokietijos naudai. Nuo jo karinės uniformos drastiškai nuplėšiami antpečiai, virš galvos demonstratyviai sulaužomas kardas. Po gėdingo karininko garbės sutrypimo A. Dreifusas ilgiems metams ištremiamas į atokią Velnio salą Atlanto vandenyne. Prancūzijoje šį byla sukelia milžinišką atgarsį ir nuvilnija per visą Europą! 

Skandalingąją bylą imasi tirti slaptosios tarnybos viršininkas Žoržas Pikaras (akt. Žanas Diužardenas). Nagrinėdamas itin painius įkalčius pulkininkas supranta, jog skaudžiai pažemintas A. Dreifusas   yra visiškai nekaltas, o jam mesti kaltinimai yra kur kas didesnių politinių jėgų kruopščiai parengtas planas. Tikrieji  šnipai ir valstybės išdavikai vis dar laisvėje. Rizikuodamas savo gyvybe ir garbe bei suvokdamas beprotišką korupcijos mastą  Dž. Pikaras įsivelia į itin pavojingą apgaulės  ir melo labirintą, siekdamas išteisinti neteisėtai apkaltintą A. Dreifusą.

Ambicingas, kupinas įtampos R. Polanskio darbas už tiesą, garbę ir orumą  „Pareigūnas ir šnipas“ -  tikra dovana kino gurmanams, jau nuo vasario 21 dienos.

Filmas prancūzų kalba, su leituviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

20 Žmonių nori pamatyti

1

balsai

10

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Komentarai

Rašyti komentarą PAREIGŪNAS IR ŠNIPAS (An Officer And a Spy)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.