Uždaryti
Slendermenas (Slender Man)
Slendermenas (Slender Man)
Premjera
24 Rgp 2018
Trukmė
93 min.
Vaidina
Javier Botet
Joey King
Jaz Sinclair
Pilnas aprašymas
5,51

Vidutinis vertinimas

Slendermenas (Slender Man)

Siaubo Amžiaus cenzas: N-13 93 min.

Siaubo trileris „Slendermenas“: kraują stingdantis interneto siaubūnas atkeliauja į kino ekranus.

Pilnas aprašymas

Slendermenas yra bene populiariausia siaubo figūra, sukurta per pastarąjį dešimtmetį. Viskas prasidėjo 2009-aisiais, kuomet vienas interneto puslapio „Something Awful“ kūrėjų patalpino pora nuotraukų, kuriose neaiškiai matėsi aukšto, kostiumuoto, ilgomis rankomis ir tarsi migla aptrauktu veidu vyro figūra. Parašai po nuotraukomis skelbė apie keistus žmonių dingimus ir žūtis bei užsiminė, kad dėl to gali būti kaltas Slendermenas. Puslapio skaitytojai greitai pasigavo šią idėją ir per kelias dienas patys patalpino dar keliasdešimt panašaus pobūdžio nuotraukų. Taip gimė mitas apie antgamtišką būtybę, persekiojančią ir galimai žudančią žmones, ypač vaikus bei paauglius. 

Jau netrukus Slendermenas tapo dviejų kino entuziastų sukurto internetinio mini serialo „Marble Hornets“ pagrindiniu herojumi bei „apsigyveno“ literatūroje ir vaizdo žaidimuose. Slendermeno galia ir poveikis nesustabdomai augo, o 2014-aisiais pavirto realia tragedija: nedideliame Milvokio valstijos Vaukešos miestelyje buvo rastas žiauriai subadytos 12-metės kūnas. Sulaikytos dvi jos bendraamžės prisipažino subadę savo draugę „Slendermeno vardu“. Pasak paauglių, tai buvo aukojimas Slendermenui, nes priešingu atveju paslaptingoji figūra būtų žiauriai išžudžiusi jų pačių šeimas. Kraupi tragedija tik paskatino susidomėjimą interneto pagimdyta antgamtine pabaisa, o dabar Slendermenas atkeliauja ir į didžiuosius ekranus.

Mažame Masačiusetso miestelyje keturios paauglės draugės surengia apeigas, kurių tikslas – panaikinti Slendermeno prakeiksmą. Tačiau kuomet netrukus po apeigų viena iš jų dingsta, likusios netrukus įsitikina, kad jokio prakeiksmo jos nepanaikino. Priešingai – atkreipė Slendermeno dėmesį, kuris, pagrobęs jų draugę, dabar medžioja ir jas. 

Šiurpus, kraują stingdantis siaubo trileris „Slendermenas“ Lietuvoje pradedamas rodyti rugpjūčio24dieną. 

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

929 Žmonių nori pamatyti

39

balsai

5,51

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Redakcijos apžvalga
Buvau Kine - www.buvaukine.lt
Slendermenas - recenzija

Autorius: Buvau Kine - www.buvaukine.ltPonios ir ponai! *Būgnai* Taip! Mes turime dar vieną kompiuterinio žaidimo ekranizaciją! Šiurpusis Slendermenas nužengia iš kompiuterių vaizduoklių (kalbininkai ploja katučių) į didžiuosius kino ekranus. Kraują stingdanti Slendermeno koncepcija buvo įvertinta ir paleista į pasaulį kaip nauja siaubo istorija, kurią galima ne tik sužaisti. Tačiau žinant, kaip dažniausiai pasibaigia kompiuteriniams žaidimams nusprendus peržengti tą plonytę raudoną liniją ir įlysti į kino ekranus, pažiūrėkime, ar čia tik nebuvo tik dar vienas koncepcinis fiasko?

Taigi… Slendermenas. Pasikapsčius giliau galima atrasti, jog šios kraupios figūros atsiradimas nėra tiesiogiai gryna kompiuterinio žaidimo idėja – tai atsiranda vėliau, tarsi esminės jo idėjos realizavimas. Trumpai tariant, Slendermenas – tai viename internetinių forumų išvesta koncepcija apie antžmogiškai ilgių galūnių blyškų beveidį savininką, kuris keisčiausiomis aplinkybėmis grobia vaikus. Forume paleidus konkursą sukurti paranormališkiausius atvaizdus – toks vyrukas Erikas Knudtsenas pristatė Slendermeno idėją, kuri internetus tiesiog nupūtė. Bet per daug nesileidžiant į šiuos…faktų miškus, pažiūrėkime, kaip atrodo Slendermeno vaidybinė karjera?

He always sees you…

Filmas prasideda – ir praktiškai visąlaik filtruojasi – su keturių mergaičių kompanija, kurios ropščiasi per savo gyvenimus mažame Amerikos miestelyje. Nė kiek nenusileisdamos bendraamžiams vaikinams – jos savo ruožtu savaitgalius praleidžia savo namų rūsiuose kartu – gerdamos degtinę, žiūrėdamos moteriškus pornografinius filmus (žinau, pasirodo yra ir tokių?) ir kalbėdamos apie vaikinus. Eilinį vakarą viena jų pasiūlo išdrįsti „priburti“ Slendermeną, nes vaikinai irgi planuoja tai daryti. Na, ir priburia. Ir, kaip įsivaizduojate, geruoju čia niekas nesibaigia.

Kaip aš įvardinčiau šį siužetą? Na… Įsivaizduokite, kad leidžiatės nuo aukščiausio pasaulio kalno…su baisiausia gyvenime diarėja. Taip, būtent. Filmas visiškai išsitaškęs į gabalus, neturi jokio užčiuopiamo pulso bei atbulomis daužosi į kairę ir dešinę.  Keturių mergaičių istorija man iš karto sukėlė feministines asociacijas su tokiais projektais kaip „IT“ arba „Stranger Things“, kur pagrindinį dėmesį sugeria vyriškos kilmės protagonistai. Žinoma, idėja sveikintina, tačiau realizuota tiesiog siaubingai – ar dėl to, kad minutėmis prastėjantis filmo kontekstas supjovė visą atmosferą, ar dėl to, kad jos tiesiog buvo…kietuoles primetančios mažos verksnės – aš nežinau – tiesiog bandžiau išgyventi šį filmą. Blogąja prasme.

Kas dar blogiau, kad pats Slendermenas – nors filmas ir apie jį – kažkur tūnojo trečiam ar tai ketvirtam plane – siužete palikdamas tik savo kvapą (visai kaip tas naujai senas filmas apie Godzilą, kur ji per visą ekrano laiką pasirodė… kiek? gal penkias minutes?). Ir pats filmas nebuvo kažkoks siaubo žanro – čia visą laiką tiesiog laikėsi erzinanti įtampa, kurios kampų režisierius užlankstyti su Slendermenu taip ir nesugebėjo. Sveikinu, buvo viena smūginė vieta, per kurią krūptelėjau. Visas kitas siužeto laikas – mažų mergaičių Santa Barbara aka „kaip čia dabar neprasileidus nuo Slendermeno“. Tikiuosi perteikiau mintį. Nes bandau tvardytis.

Techniškumai… nors kam jie rūpi?

Scenarijus. Pamenat diarėją? Tai va. Tualetinio popieriaus irgi neduota. Visiška funkcinė pamazgų duobė. Nei įdomu klausytis, nei kas ten rūpi. Slysti su didėjančiu pagreičiu, kol pasieki kraštą. Aktorių vaidyba? Kaktusai su jelapenais – degina ir skauda vienu metu. Ne. Tiesiog ne. Techninė filmo pusė? Tiesiog patylėsiu. Siužetas čia tiesiog viską suvažinėja su asfalto volu.  Patikėkit.

Pagaliau užbaigiant…

Nuoširdžiai pataupykit pinigus. Tiesiog. Tame filme Jūs nieko nepametėt, juolab nieko nerasit ir išeisit dar labiau sugniuždyti. Kitaip tariant – po šito filmo lietuviškas kinas atrodys kaip visai nieko reikalas. Bet jeigu čia Jūsų siekiamybė – tuomet galiu tik rekomenduoti jį pamatyti.

Susijusios naujienos Slendermenas (Slender Man)
Komentarai

Rašyti komentarą Slendermenas (Slender Man)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.