ŠNIPAS, KURIS MANE IŠDŪRĖ (SPY WHO DUMPED ME)
Komedija Veiksmo Amžiaus cenzas: N-13 116 min.
Jau tie vyrai! Net pasaulio normaliai išgelbėti nesugeba... Komedija „Šnipas, kuris mane išdūrė“.
Po komedijos „Ji – šnipė“ (su Melissa McCarthy pagrindiniame vaidmenyje) sėkmės į kino ekranus atkeliauja dar viena panašaus pobūdžio juosta, kurioje – jau dvi pagrindinės herojės: Odrė (Mila Kunis) ir Morgan (Kate McKinnon). Los Andžele įsikūrę merginos yra geriausios draugės, besimėgaujančios paprastais gyvenimo malonumais ir net neįsivaizduojančios, kad jau netrukus joms teks gelbėti pasaulį.
Viskas prasideda, kuomet į Odrės namus įsiveržia jos buvęs vaikinas Driu (Justin‘as Theroux) ir paskubomis pasako, jog jį vejasi blogi vyrukai. Pirmoji Odrės mintis – kad tas bjaurybė tokiu būdu bando ją susigrąžinti, tačiau aplink ėmus švilpti kulkoms, ji greitai pakeičia nuomonę. Bėgant nuo paslaptingų užpuolikų, nepalankios aplinkybės merginas priverčia išvykti į Europą. O jau ten ima aiškėti visai nejuokingos smulkmenos. Pavyzdžiui, kad Driu yra užsimaskavęs CŽV agentas. Kad jį persekiojantys smogikai dabar nusitaikę ir į Odrę su Morgan. Ir apskritai – kad visas ramus ir paprastas draugių gyvenimas baigėsi.
Pačios to nenorėdamos, merginos vis giliau klimpsta į paslaptingus konspiracinius žaidimus, vis labiau painiojasi į pavojingas žvalgybines operacijas, kol galų gale paaiškėja, kad tik nuo jų priklauso pasaulio likimas.
Iki absurdo komiškų situacijų prisodrintas komedinis trileris „Šnipas, kuris mane išdūrė“ Lietuvoje pradedamas rodyti rugpjūčio 10dieną.
Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.
Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra
Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra
Komedijų kino teatro repertuare nors vežimu vežk, o pasiūla pritaikyta kiekvieno skoniui – meilių, veiksmo, romantiškų, su trilerio elementais, apie paauglius ar nusivylusias namų šeimininkes. Tačiau didžiausias tokio milžiniško pasirinkimo trūkumas – reta jų būna gera. Štai komedijos apie šnipus skaičiuoja jau ne vieną dešimtmetį, o jų siužetinės linijos dažniausiai būna labai panašios. Beveik visada veiksmas sukasi apie porą, kurioje vienas iš įsimylėjėlių – šnipas. O kadangi melo kojos trumpos, tiesa ankščiau ar vėliau paaiškėja bei įstumia pagrindinius herojus į paraku kvepiančius pavojus. Kažkur matyta? Tikrai taip.
Siužetas
Veiksmo komedija „Šnipas, kuris mane išdūrė“ pasakoja apie geriausias drauges Odri ir Morgan, kurių ramią kasdienybę sudrumsčia buvęs Odri vaikinas Driu, metęs ją trumpąja žinute, pastarasis dingo kaip į vandenį. Netikėtai Odrę apklausia du agentai ir papasakoja, kad buvęs jos draugas – tarptautinis CŽV agentas. Nieko nesuprasdama ir pasimetusi Odri randa Driu savo bute, o jį medžioja pavojingi nusikaltėliai. Taip abi draugės įtraukiamos į pašėlusias gaudynes, o gyvybei nepalankios aplinkybės priverčia blaškytis po visą Europą.
Filmo vidus
Nedideliu kinematografiniu bagažu galinti pasigirti režisierė Susanna Fogel yra pristačiusi serialą „Vejantis gyvenimą“ (angl. „Chasing life“), kuris tetruko du sezonus ir jausmingą dramą „Gyvenimo partneriai“ (angl. „Life Partners“). Pastaroji taip pat kino viršūnių neužkariavo, o naujausias jos darbas „Šnipas, kuris mane išdūrė“ abejingai tęsia vidutiniškų filmų kelionę. Nuo pat pirmų filmo minučių nebuvo aišku kuriai kategorijai galima priskirti šią komediją, nes ji pasiutusiai mėtėsi nuo lengvos banalios romantikos iki sunkaus krauju persmelkto trilerio. O kartais siužeto nelogiškumas ir aktorių vaidyba net įstumdavo juostą į parodijos vėžes, taip sukurdami nejaukumo, tiksliau – svetimos gėdos jausmą. Taip pat koją pakišo filmo trukmė ir laikui einant į pabaigą nuovargis tik didėjo – būtų užtekę pusvalandžiu trumpesnės kino pramogos. Todėl tikrai sunku apibendrinti ar ši juosta verta dėmesio, nes bežiūrint, nuomonę keičiau keletą kartų ir nepaisant banalių siužetinių sprendimų, lūkesčių nepateisinančios vaidybos ir tualetinių juokelių, filme gausu gero veiksmo, netikėtumų, makabriškų žudynių ir skaniai pateiktų Europos vaizdų, kurie gelbėjo filmą iš skęstančio laivo.
Aktorių darbas
Pagrindinės aktorės – Mila Kunis ir Kate Mckinnon. Ukrainiečių kilmės gražuolė Mila nesužibėjo ir prožektorių šviesą atidavė kolegei Kate. O ji išties buvo filmo gyvastis, charizmos užtaisas ir juoko variklis. Ir nors vietomis norėjosi suglausti ausis nuo perspausto ir nejaukaus aktorės benefiso – be jos filmas būtų nuobodus vieno sluoksnio marmalas apie šnipus.
Jei man tektų garbė dalinti Avietes už prastą vaidybą, tai Justinui Terouxui duočiau kokias penkias. Tokio nuobodaus tipo, be gyvybės ir įdomesnės išraiškos dar reikėtų gerai paieškoti. Samas Heughanas šį kartą palaikė kompaniją Milai Kunis ir slėpėsi Kate McKinnon šešėlyje, jo pasirodymas buvo standartinis ir būdingas tokio tipo filmams. Didesnių ir įdomesnių aktorinių pasirodymų filme tikrai nebuvo, todėl čia ir sustosiu.
Techninė pusė
Techninė pusė yra neabejotinai geriausia šio filmo sudedamoji dalis – geras, kokybiškai nufilmuotas ir sumontuotas veiksmas prikėlė naujam gyvenimui neypatingai įdomią ir klišių kupiną šnipų istoriją. Kameros darbas įtemptose scenose tikrai kokybiškas, o tokio estetiškai stilingo žudynių scenų pateikimo galėtų pasimokyti ir kai kurie veiksmo trilerių kūrėjai. Į istorijos atmosfera maloniai įsiliejo ir muzikinis takelis, pradedant legendiniu grupės „Scorpions“ švilpavimu ir baigiant galingais Amin Van Buuren akordais, kurie lydėjo automobilių gaudynes.
Pabaigai
Mano nuomonė apie šį filmą labai dvejopa. Jis nėra nei labai puikus, nei labai nuostabus, tačiau tos veiksmo scenos ir juokingesni momentai leidžia filmui tapti visai neblogu „vienkartinės peržiūros“ kategorijos pavyzdžiu. Todėl jei mėgstate banalias komedijas, kokybiškai nušlifuotas veiksmo scenas ir makabriškas kraujo upes, filmas „Šnipas, kuris mane išdūrė“ kaip tik jums.