Uždaryti
Utioja, liepos 22-oji (Utøya 22. juli)
Utioja, liepos 22-oji (Utøya 22. juli)
Premjera
20 Lie 2018
Trukmė
90 min.
Sukurta
Filmas norvegų kalba su lietuviškais subtitrais.
Pilnas aprašymas
8,29

Vidutinis vertinimas

Utioja, liepos 22-oji (Utøya 22. juli)

Drama Trileris Amžiaus cenzas: N-16 90 min.

2011 metų liepos 22-oji – diena, kurią sunku suvokti ir pakeitusi pasaulį visam.

Pilnas aprašymas

Filmas nukelia į prieš septynis metus Norvegijoje, Utiojos saloje įvykusią tragediją, kuomet po vyriausybės pastato bombardavimo dešiniųjų pažiūrų ekstremistas iššaudė politinėje vasaros stovykloje dalyvavusius jaunuolius. Šis įtampos kupinas pasakojimas supažindina su aštuoniolikmete Kaja – ji tampa baisios tragedijos palydovė, kurios pagalba pasineriama į neįsivaizduojamą paniką, sumaištį ir kovą dėl kiekvienos savo gyvenimo minutės. „Utioja, liepos 22-oji“ sukurta pagal liudijimus ir žinomus faktus, glaudžiai bendradarbiaujant su keliais tragediją išgyvenusiais laimingaisiais. Tačiau iš pagarbos aukoms ir jų artimiesiems, personažai ir asmeninės patirtys yra išgalvoti. 

Apie įvykius 2011 m. liepos 22 d. vasaros stovykloje žinoma daugybė faktų iš žiniasklaidos, teismo ir knygų. Tačiau daugelis mažai žino apie neįsivaizduojamą paniką ir sumaištį, įvykusius nesuvokiamus pasirinkimus, kuriuos turėjo priimti dauguma ten buvusiųjų. Tragedija sukėlė ir labai skaudžias psichologines bei fizines pasekmes, su kuriomis nukentėjusieji turės gyventi visą likusį gyvenimą.

Filmo „Utioja, liepos 22-oji“ režisierius Erikas Poppe norėjo perteikti jaunuolių kovą dėl išlikimo ir atkreipti dėmesį į nukentėjusiuosius, žuvusiuosius, išgyvenusiuosius, jų giminaičius ir šeimos narius:

„Ką jie patyrė šio teroro akto metu, sunku apibūdinti žodžiais. Tikiuosi, kad šis filmas padės mums suvokti ir parodyti dar didesnę užuojautą tiems, kurie per atsitiktinumą pakliuvo į blogio sukeltą chaosą“ – sako režisierius Erikas Poppe.

Filmas norvegų kalba su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

118 Žmonių nori pamatyti

7

balsai

8,29

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Multimedia
Komentarai

Rašyti komentarą Utioja, liepos 22-oji (Utøya 22. juli)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.