Uždaryti
DŽIUMANDŽI: KITAS LYGIS (Jumanji: The Next Level)
DŽIUMANDŽI: KITAS LYGIS (Jumanji: The Next Level)
Premjera
5 Grd 2019
Trukmė
123 min.
Sukurta
JAV, 2019
Režisierius
Jake Kasdan
Vaidina
Colin Hanks
Danny DeVito
Danny Glover
Dwayne Johnson
Pilnas aprašymas
8,44

Vidutinis vertinimas

DŽIUMANDŽI: KITAS LYGIS (Jumanji: The Next Level)

Komedija Nuotykių Amžiaus cenzas: N-7 123 min.

Prisimenate žaidimą „Džiumandži“? Jis tikrai prisimena jus. „Džiumandži: kitas lygis“. Prieš pora metų, atradę seną vaizdo žaidimą ir jį įsijungę, keturi paaugliai buvo įtraukti į paslaptingą, bauginantį ir pavojų kupiną džiunglių pasaulį. Iš ten ištrūkti jiems pavyko tik tuomet, kai, padėdami vienas kitam, įveikė visas užduotis ir sėkmingai užbaigė žaidimą. Sugrįžusi į realų gyvenimą, ketveriukė žaidimą sulaužė, kad į jo spąstus nepakliūtų kiti nieko neįtariantys nelaimėliai.

Pilnas aprašymas

Tačiau, paslapčia nuo likusių trijų, Spenseris (aktorius Alex‘as Wolff‘as) išsaugojo sulaužyto žaidimo dalis ir jį sutaisė. Ir, žinoma, buvo vėl įtrauktas į paslaptingąjį džiunglių pasaulį. Atsekę Spenserio pėdsakais iki jo senelio Edžio (akt. Danny‘is DeVito) rūsio, pradingėlio bičiuliai netrunka suvokti, kur pasidėjo jų draugas. Trumpai pasiginčiję, jie nutaria leistis į Spenserio gelbėjimo operaciją. Jiems iš paskos prieš savo valią paseka ir į rūsį nusileidę bei nieko nenutuokiantys Spenserio senelis su savo bičiuliu Mailu (Danny‘is Glover‘is). 

Lyg to būtų maža, visiškai susipainioja žaidimo avatarai, prie kurių pagrindiniai herojai buvo pripratę praėjusį kartą: šįsyk galinguoju nuotykių ieškotoju Breivstounu (akt. Dwayne‘as Johnson‘as) pavirsta Spenserio senelis Edis; neūžaugos Einšteino (akt. Kevin‘as Hart‘as) avataras atitenka Edžio bičiuliui Mailui; į praėjusį kartą Betanei tekusį antsvorio turinčio profesoriaus (akt. Jack‘as Black‘as) kūną šįsyk „įlenda“ Fridžas ir tik vienintelė tylenė Marta išlaiko savo ankstesnę aršios džiunglių kovotojos (akt. Karen Gillan) žaidimo versiją. 

Dabar bičiuliai ne tik turi išsiaiškinti pasikeitusias žaidimo taisykles ir brautis per pavojų kupinas džiungles, bet ir nuolat saugoti, padėti ir aiškinti aplinką bei protu nesuvokiamus dalykus dviem garbingo amžiaus senjorams. Visa laimė, kad tie senjorai dar turi šiek tiek parako bei fantazijos ir pamažu prisitaiko prie naujos žaidimo realybės ir jo teikiamų galimybių. Šaunioji kompanija ima sekti karštais Spenserio pėdsakais, kad išgelbėtų bičiulį ir, dar kartą sėkmingai užbaigę žaidimą, pagaliau išsinešdintų iš jo galutinai. 

Filmas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

2027 Žmonių nori pamatyti

137

balsai

8,44

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Redakcijos apžvalga
Buvau Kine - www.buvaukine.lt
Džiumandži: Kitas Lygis - recenzija

Autorius: Buvau Kine - www.buvaukine.ltŽinant kaip „Sony“ studija 2016-ais metais pasielgė su „Vaiduoklių Medžiotojų“ (angl. „Ghostbusters“) frančize, fanai tikėjosi blogiausio, kai kitais metais išėjo kitos mylimos serijos perdirbinys „Džiumandži: Sveiki Atvykę Į Džiungles“ (angl. „Jumanji: Welcome to the Jungle“). Stebėtinai, šis filmas tapo vienas didžiausių to meto siurprizų – paprastas ir linksmas blockbuster‘is, kuris įdomiai išplėtė pirmtako idėją ir pateikė smagų nuotykį su linksmais aktoriais. Dar svarbiau, filmas uždirbo nežmoniškai daug dolerių, net kai jis buvo išleistas šalia aštuntojo „Žvaigždžių Karų“ (angl. „Star Wars“) epizodo. Taigi, pajutę pinigų kvapą ir potencialią naują frančizę, „Sony“ studija prigriebė tą patį režisierių, tuos pačius aktorius ir paleido juos kurti tęsinį, kuris vėl išeina tą patį mėnesį kaip „Žvaigždžių Karai“. Ir kai ta pati kūrybinė komanda dirba prie tos pačios serijos tęsinio, rezultatas yra… toks pat kaip ir anksčiau.

„Džiumandži: Kitas Lygis“ (angl. „Jumanji: The Next Level“) vyksta praėjus keliems metams po praeito filmo įvykių. Pagrindinių veikėjų ketvertas išsibarstęs ir kiekvieno gyvenimas pasisukęs teigiama linkme. Visų, išskyrus Spenserio (Alex Wolff), kuris taip nepatenkintas savo dabartine situacija, kad nusprendžia trumpam sugrįžti į Džiumandži žaidimą, kuriame jis galėjo daryti bet ką. Jam pradingus, likę draugai taip pat keliauja į Džiumandži jo išgelbėti, tačiau sugedęs žaidimas pateikia visiškai naują nuotykį ir į jį įtraukia nieko nesuvokiančius Spenserio senelį ir jo buvusį kolegą.

Didžiausia kritika šiam filmui yra šviežumo trūkumas. Mačiusiems praeitą filmą, žaidimo taisyklės jau yra pažįstamos. Žinome, kad veikėjai turi stiprybes ir silpnybes, gali mirti du kartus ir privalo pereiti vis sudėtingėjančius lygius, todėl šįkart tęsinys turi mažiau netikėtumų ar siurprizų. Vėliau filmas pristato naują žaidimo mechaniką, kuri pateikia vieną iš linksmesnių scenų, tačiau po to ji yra naudojama ne pateikti kažką kitokio, o atvirkščiai, atstatyti viską kaip buvo anksčiau. Siužetas irgi rutuliojasi lygiai taip pat kaip ir praeitame filme. Po įsiurbimo į Džiumandži džiungles ir panikuoto išsiaiškinimo kuris veikėjas yra kuris, herojai yra įmetami į dar vieną klišoką istoriją, susijusią su genčių karais, siaubingai paviršutinišku blogiečiu ir dar vienu brangakmeniu.

Tačiau suprantama, kad plokščia žaidimo istorija yra tik fonas, priešais kurį yra statomi šmaikštūs veikėjai ir kurioziškos situacijos. Vėlgi, pagrindinis aktorių ketvertas yra dominuojanti kombinacija, gaunanti progą pamankštinti savo vaidybinius ir humoristinius sugebėjimus perteikiant skirtingos lyties, rasės ar amžiaus asmenybes. Didžiausias kabliukas iš treilerių buvo įdomus sprendimas paversti aktorius Dwayne Johnson‘ą bei Kevin Hart‘ą į visiškus senukus. Šis aspektas filme šiek tiek nuvilia – šitiek kartų gali klausyti, kaip senyvo amžiaus protui neišeina suprast, kad jis yra video žaidime, kol galiausiai tai pradeda atsibosti. Bet net jei ir juokeliams baigiasi galiojimo data, abu aktoriai vis tiek juos sėkmingai prastumia savo charizma bei juokingomis veido išraiškomis. Taip pat šmaikščiai užkabina Jack Black‘as, patyręs sėkmingą asmenybės transformaciją iš paauglės mergaitės į pasportavusį juodaodį, o Karen Gillan, vienintelė nepakitusi žaidimo veikėja, humoru nenusileidžia kolegoms. Tęsinys praplečia pagrindinių veikėjų ratą su daugiau personažų ir leidžia sau labiau pašmaikštauti su skirtingomis asmenybėmis, bet visais atvejais, aktoriai vis tiek išlieka smagiausia filmo dalimi.

Panašiai kaip ir video žaidimas ar filmo pirmtakas, „Kitas Lygis“ irgi gali pasigirti tvarkinga struktūra, kur jokia scena neužtrunka ilgiau nei reikia. Griežtai sustyguota, kas ir kada turėtų eiti, ar dabar laikas komediškai situacijai tarp veikėjų, ar laikas rimtam pasišnekėjimui sprendžiant konfliktą ar jau reikia paleisti kokią veiksmo sceną. Kai filmas pastoviai maišo scenarijus, nuobodžiauti netenka. Tuo tarpu veiksmo scenos gali pasigirti savo įvairove ir absurdiškumu, kuris dera prie video žaidimų formato. Net jei ir pastoviai naudojami kompiuteriniai efektai bei žalias ekranas pakliba, filmas vis tiek pateikia lengvai suvirškinamas ir patenkinamas peštynes.

Saugu sakyti, kad jei patiko praeitas „Džiumandži“ filmas ar apskritai reikia paprasto ir lengvo pramoginio filmo, tai „Kitas Lygis“ būtų tinkamas pasirinkimas. Su ta pačia kūrybine komanda, natūralu, kad tęsiniui stinga šviežumo ar naujovių, tačiau net jei istorija ar situacijos yra pažįstamos, stebėti talentingą pagrindinių aktorių ketvertą ir jų nenatūralius vaidmenis tiesiog neatsibosta.
Susijusios naujienos DŽIUMANDŽI: KITAS LYGIS (Jumanji: The Next Level)
Komentarai

Rašyti komentarą DŽIUMANDŽI: KITAS LYGIS (Jumanji: The Next Level)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.