Uždaryti
Leo da Vinčis: Misija Mona Liza (Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa)
Leo da Vinčis: Misija Mona Liza (Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa)
Premjera
24 Rgp 2018
Trukmė
85 min.
Sukurta
Filmas dubliuotas lietuviškai
Pilnas aprašymas
4,64

Vidutinis vertinimas

Leo da Vinčis: Misija Mona Liza (Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa)

Šeimai Nuotykių Animacija Amžiaus cenzas: V 85 min.

Leonardas „Leo“ da Vinčis – jaunas viduramžių išradėjas, jaučiantis stiprius jausmus savo tapybos objektui, gražiajai mergelei Lizai. Leo ir draugas Lorenzo pasikviečia Lizą prie ežero, kad jie galėtų išbandyti naująjį Leo išradimą – nardymo kostiumą. Grįžtant po bandymų draugų grupė sužino, kad dalis Lizos šeimos ūkio sudegė ir dėl to Liza ir jos tėvas gali prarasti namus.

Pilnas aprašymas

Leo pasirįžta bet kokia kaina padėti Lizai ir išgelbėti ją su šeima. Taip grupė draugų pasileidžia į nuotykius ieškoti paslaptingo lobio, susiduria su daug sunkumų ir ne kartą stoja kovon su nuožmiais jūrų piratais. Apvieniję jėgas su kitais garsiais jaunaisiais išradėjais, jie stoja prieš slaptąjį blogiuką, o jiems į pagalbą ateina net ir ištikimieji delfinai. 

Filmas bus rodomas dubliuotas lietuviškai, be subtitrų.

Slėpti aprašymą

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

55 Žmonių nori pamatyti

14

balsai

4,64

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Redakcijos apžvalga
Buvau Kine - www.buvaukine.lt
Leo da Vinčis: Misija Mona Liza - recenzija

Autorius: Buvau Kine - www.buvaukine.ltDaugybė animacinių filmų jau tampa bene kasdienybe mūsų kino teatruose. Jaunosioms atžaloms dabar kino teatruose yra tikrai aukso amžius, kai bene kas savaitę galime mėgautis vis naujais nuotykiais. Tačiau ne visi animaciniai filmai yra verti didžiojo ekrano. Tai dažniausiai galioja ne didžiųjų „Disney“, „Pixar“ ar „Dreamworks“ kuriamiems animaciniams filmams, nors kartais ir tie nėra stebuklingi. Būtent nepriklausomų studijų kuriami filmai iš viso pasaulio dažnai verčia pakelti vieną antakį. Bet kartais po netradicine išvaizda pasirodo gana patrauklus ir net edukacinis filmas. Vienas tokių – naujoji animacinė premjera „Leo da Vinčis: Misija Mona Liza“.

Siužetas

Leo – jaunas, vietoje nenustygstantis išradėjas, kuriam vis norisi išbandyti naujus išradimus. Jo draugų tarpe – geriausias draugas Lorenzo ir pasakiškai graži Liza. Akivaizdu, kad jaunasis Leo jaučia simpatiją Lizai ir nutapo jos paveikslą. Kai Lizos šeimą ištinka nelaimė, Leo ruošiasi į žygį, kartu su draugais, kad išgelbėtų merginą nuo namų praradimo. Lobių paieškos nėra tokios paprastos, kai tenka susidurti su daugybe kliūčių ir pavojingais piratais, bet net ir juos įmanoma įveikti pasitelkiant įvairiausius išradimus ir net delfinus.

Apie filmą

Italijoje sukurtas animacinis filmas iš esmės turėtų džiuginti visus žiūrovus. Iš pirmo vaizdo, tai labai neįprasta animacija. Tiksliau, pati animacija yra priartinama prie jau tos kokybiškos Holivudo produkcijos kalbant apie veikėjus, bet jų judesiai ir visas veiksmas vis dar išlaiko Europos animaciniam kinui būdingą vaizdą. Toji 3D animacija dar nėra tokia įprasta mums, dažniausiai matančius iki smulkiausių detalių išdirbtus „Pixar“ ar kitų studijų filmukus.

Filmo istorija yra kiek kitas reikalas. Aišku, visai ne naujiena gauti pasakojimą apie tikrus žmones, tikrus išradimus ir visiškai išgalvotą pasakojimą. Bet žinant Leonardą da Vinčį ir jo absoliučiai paslaptingą personą – gali būti, kad net tai, kas rodome filme, galėjo nutikti. Gal ir ne. Čia kaip kas suinterpretuos. O iš esmės filmukas gana nuosekliai nuo utopiškai gražios Italijos ir nepaprastai lengvo gyvenimo pereina prie problemos ir imasi greitai ją spręsti. Visa istorija yra tokia paprasta ir nuosekli, kad ją tikrai supras bet kurio amžiaus vaikas.

Kas geriau, kalbant iš edukacinės prizmės, tai kad filmukas turi daug personažų ir jau gali padėti  su istorinėmis asmenybėmis. Pirmiausia, tai Leonardas da Vinčis (akivaizdu), tada paslaptingoji Mona Liza, kurios fenomenas yra absoliučiai gūdus miškas dar iki šiol visiems ją stebintiems ir analizuojantiems. Filme taip pat išvysime ir netikėtai atsirandanti italų politiką, diplomatą, istoriką, filosofą ir rašytoją Nikolą Makiavelį. Aišku, ne savo pasiekimų viršūnėje, o gal arčiau sauskelnių, bet būtent tuo metu, kada jo neeiliniai sugebėjimai jau vystėsi.

Vizualiai filmukas pritrenkiančiai gražus. Daug ryškių spalvų, ypatingai gražūs, kad ir pieštiniai, vaizdai atpalaiduoja, įtraukia į istoriją, norisi mėgautis filmuku net negirdint, kas ten yra kalbama. Savotiškai kitaip perteikiami baisumo elementai yra tik dėl piratų ir kad juos nugalėjus būtų galima mažiesiems džiaugtis. Net ir lietuviškas dubliažas šiame filme tikrai nenuvilia. Akivaizdu, kad dubliuojanti studija tikrai pasistengė versdama tekstą ir parinkdama tinkamus aktorių balsus įgarsinimams. Keista, jog nė vienas veikėjas neerzina, o taip būna retai.

„Leo da Vinčis: Misija Mona Liza“ kinuose pasirodo kaip tik prieš mokomąjį periodą ir be jokios abejonės paskatins jaunuosius žiūrovus pasidomėti istorinėmis asmenybėmis. Tai gana smagi ir ugdanti pramoga bet kurio amžiaus vaikams. Tėvams jis taip pat neturėtų tapti kančia, mat 85 minutės kupinos gražių vaizdų ir nenuilstamo veiksmo praskrieja kaip vėjas.

Susijusios naujienos Leo da Vinčis: Misija Mona Liza (Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa)
Komentarai

Rašyti komentarą Leo da Vinčis: Misija Mona Liza (Leo Da Vinci: Mission Mona Lisa)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.