Uždaryti
NAUJIEJI MUTANTAI (New Mutants)
NAUJIEJI MUTANTAI (New Mutants)
Premjera
4 Rgs 2020
Trukmė
98 min.
Sukurta
JAV, 2019
Režisierius
Josh Boone
Vaidina
Anya Taylor Jo
Maisie Williams
Charlie Heaton
Pilnas aprašymas
5,5

Vidutinis vertinimas

NAUJIEJI MUTANTAI (New Mutants)

Siaubo Veiksmo Mokslinė fantastika Amžiaus cenzas: N-13 98 min.

Į kino teatrus atkeliauja nauja „Marvel“ komiksų istorija „Naujieji mutantai“. Nors su mutantais „Marvel“ gerbėjai puikiai pažįstami, žodis „naujieji“ pavadinime minimas neatsitiktinai – šis filmas bus visiškai kitoks ir nustebins net pačius ištikimiausius superherojų gerbėjus.

Pilnas aprašymas

Tamsi, pavojinga ir nenuspėjama istorija pristatys penkis jaunus mutantus, kurių pažintis su jų gebėjimais kels mirtiną pavojų ne tik kitiems, bet ir jiems patiems. Sučiupti ir laikomi nelaisvėje, paslėpti nuo viso pasaulio jie tapo tyrimų objektais, bet susitaikyti su tokiu likimu nė neketino.

Jie stos į kovą už savo gyvenimą tikėdamiesi pabėgti ne tik iš kalėjimu tapusios paslaptingos įstaigos, bet ir nuo savo pačių praeities demonų.

Fantastinio nuotykių filmo kūrėjai siužeto detales kruopščiai laiko paslaptyje ir smalsumą ketina žadinti iki pat premjeros, bet vienas dalykas labai aiškus – „Naujieji mutantai“ bus kupini siaubo

Filmas anglų kalba, su lietuviškais subtitrais..

Slėpti aprašymą

Vilnius

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Atsiprašome, šiai dienai seansų nėra

Rodyti visus seansus

192 Žmonės nori pamatyti

16

balsai

5,5

Vidutinis vertinimas

Įvertink filmą

play
Redakcijos apžvalga
Buvau Kine - www.buvaukine.lt
Naujieji Mutantai - recenzija

Autorius: Buvau Kine - www.buvaukine.ltPer pastaruosius tris metus „Naujieji Mutantai“ įgavo legendos statusą kaip filmas, kuris vargu ar kada nors išvys dienos šviesą. Jis buvo nufilmuotas 2017-ais metais ir turėjo pasirodyti 2018-aisiais kaip X-Men’ų visatos praplėtimas. Nuo to laiko projektas patyrė keturis atidėjimus, kelis žanro pakeitimus bei vieną didžiausių visų laikų studijų susijungimų. „Disney“ studija, nežinodama ką daryti su iš „Fox“ gautu paskutiniu X-Men’ų visatos filmu, be jokių fejerverkų ir fanfarų numetė jį pačiu palankiausiu laikotarpiu – viruso pandemijos metu, kai paskutinis didelio dėmesio sulaukęs superherojų filmas pasirodė daugiau nei prieš pusmetį. Galima suprasti šį sprendimą, nes kas liko iš „Naujųjų Mutantų“ yra prastokas ir išdarkytas filmas, kurio išleidimo istorija yra kur kas įdomesnė nei jis pats.

Siužetas
Veiksmas vyksta nuošalioje ligoninėje, kurioje prižiūrimi naujai mutavę ir savo galių nesugebantys valdyti paaugliai. Joje netikėtai atsibunda pagrindinė veikėja Danė (Blu Hunt), kai iš niekur atsiradęs tornadas sunaikino gyvenamąją vietą ir nužudė jos tėtį. Be jos pastate laikomi dar keturi paaugliai, kiekvienas su savo istorija ir pabudusiomis galiomis. Juos prižiūrinti daktarė Reis (Alice Braga) teigia esanti su gerais ketinimais ir nori padėti mutantams, tačiau jos galios neleidžia pagrindiniams veikėjams palikti ligoninės.

Filmas

„Naujieji Mutantai“ buvo planuojamas tuo metu kai „Fox“ studija labai sėkmingai plėtė savo X-Men‘ų visatą su kitokio pobūdžio superherojų filmais kaip „Deadpool“ ar „Logan“. Šiuo atveju, tai turėjo būti smulki, bet tamsesnė siaubo žanro istorija. Tačiau dabartinių „Naujųjų Mutantų“ tikru siaubo filmu nepavadinsi. Šiek tiek ta pradinė ir intriguojanti idėja išliko galutinėje versijoje, tad šio filmo nesumaišysi su linksmesio tono superherojų pramogomis. Kiekvienas veikėjas su savimi turi traumuojančią patirtį, kurią sukėlė ne laiku ir ne vietoj atgimusios galios, ir vėliau tie prisiminimai formuojasi į kažkiek kraupius vaizdinius bei kompiuterines pabaisas. Kur kas didesnis siaubas slypi tose veikėjų istorijose, kai kurios tragiškesnės už kitas, tačiau į jas giliau lįsti nelabai leidžia n-13 reitingas. Nors kaip šiai amžiaus kategorijai tai yra vienas tamsesnių ir žiauresnių filmų, atvirai rodomi siaubo elementai yra silpnoki.

To menko siaubo prieskonio neužtenka ištempti paprastą ir sausą siužetą. Istorija pažįstama, laikomos paslaptys greitai perkandamos, o paskutinis aktas visiškai nušuoliuoja į pievas su garsiu ir kompiuteriniu finalu. Taip pat, visas filmas taip ir jaučiasi išbarstytas ir po to padrikai sudėliotas, lyg dėlionė, kurios dalys nesiderina. Istorija pateikta bendrai be svarbesnių detalių, scenoms ir jų perėjimams trūksta sklandumo bei kruopštumo, dažnai informaciją teikia paprasti kompiuterių ekranai ir monitoriai, o viso to viršūnė – keletas pasiskolintų scenų iš „Logano“. Galų gale, originaliai turėjusi startuoti visą trilogiją, dabartinė „Naujųjų Mutantų“ versija labai silpnai rišasi su kitais filmais, todėl pusantros valandos trukmė yra labai menka pažinti penkis naujus veikėjus, kurie, labai tikėtina, antram pasirodymui nesugrįš.

Pagrindinių aktorių tarpe galima pamatyti pažįstamų veidų iš to meto populiariausių serialų – Maisie Williams iš „Sostų Karų (angl. „Game of Thrones“) bei Charlie Heaton iš „Keistų Dalykų“ (angl. „Stranger Things“). Atrinkti jaunieji aktoriai savo vaidmenis atlieka gerai (nors jų akcentai įtartinai pradingsta ir atsiranda), ypač Anya Taylor-Joy, kuri gauna daugiausiai pasireikšti. Bet nepaisant solidžios vaidybos, filmas neturi užtektinai turinio ir trukmės, kad pilnai leistų pažinti ir pamėgti penkis veikėjus, o gana banaliems dialogams stinga to superherojų žanrui būdingo lengvabūdiškumo ir gyvumo.

Išvada
Jei yra labai didelis noras po didelės pertraukos vėl kine pažiūrėti superherojų filmą, tai geriau dar šiek tiek palaukti. Po trijų metų pertvarkymo, perkarpymo ir perdarymo, galutinis „Naujųjų Mutantų“ įvertinimas yra menkas šiaip sau. Bet žinant kokią mėsmalę šis filmas iškentėjo, galbūt tai yra geriausia jo gyvavimo pabaiga.
Komentarai

Rašyti komentarą NAUJIEJI MUTANTAI (New Mutants)

Norint komentuoti, prašome prisijungti ar registruotis.

komentarai|0

Kol kas komentarų nėra.